Україна не змогла вдома обіграти Казахстан у відборі на чемпіонат світу-2022

Україна не змогла вдома обіграти Казахстан у відборі на чемпіонат світу-2022 AP

Третя поспіль нічия України у відборі.

Останнім суперником України у березневому циклі відбору на чемпіонат світу-2022 стала збірна Казахстану. Казахстанці зіграли всього один матч, у якому вдома програли чинним чемпіонам світу Франції - 0:2.

Для України матч проти Казахстану був можливістю здобути першу перемогу у відборі. Попередні два поєдинки проти Франції та Фінляндії українська збірна закінчила із однаковим рахунком 1:1.

Враховуючи відсутність Віталія Миколенка (дискваліфікація) та Євгена Коноплянки (травма), у заявці збірній Україні на Казахстан очікувалися зміни. І вони відбулися: дебютний матч у складі жовто-синіх зіграв Анатолій Трубін, уперше у березневих матчах відбору зіграв Богдан Михайличенко.

До старту повернулися також Сергій Сидорчук та Микола Шапаренко, які проти Фінляндії не грали. А з перших хвилин з'явився автор єдиного гола у ворота фінів Жуніор Мораєс.

Крім цього, збірна України зіграла проти Казахстана за схеми із чотирма захисниками та двома нападниками. У першому таймі це відобразилося на атаках України - команда Андрія Шевченка нанесла 16 ударів по воротам суперника. І вийшла уперед: передачею Олександра Зінченка скористався Роман Яремчук, який обвідним ударом пробив точно у кут.

Після перерви моментів у української збірної поменшало. А Казахстан рахунок зрівняв - на 59-й хвилині казахстанці скористалися невдалою грою українців у обороні, а Серікжан Мужиков, так само, як і Яремчук, обвідним ударом пробив точно у кут.

Наприкінці зустрічі у складі України дебютував ще один гравець. Форвард Артем Довбик змінив Миколу Шапаренка з метою посилення атакувальної гри жовто-синіх.

Саме за участю Довбика сталися два ключевих моменти кінцівки матчу. Спочатку форвард впав у штрафному майданчику Казахстана після контакту із суперником, однак арбітр пенальті не поставив. А згодом накрутив кількох суперників і пробив сильно по воротам, однак голкіпер з його ударом впорався.

Нічия проти Казахстану стала третьою для України у відборі на чемпіонат світу. І другою домашньою.