У 70-х роках минулого століття тут жили дві сотні людей. Зараз – жодної. В селі Блешня, що на Семенівщині, помер останній житель. Село заснували в 1734 році. Життя почало згасати у 80 роках минулого століття, коли закрили школу. Поступово в селі перестала працювати пошта і магазин. До села продовжує навідуватися місцевий лісівник Борис Фролов. Він і провів Суспільному екскурсію зниклим селом.
Борис Фролов родом з Блешні. Тепер працює лісником і тут його обхід.
«Припускають, ця назва пішла, бо тут був заснований завод з виробництва скла», – розповідає чоловік.
Борис каже, нині він єдиний, хто хоч періодично приїздить до Блешні. У центрі села стоїть будівля колишнього магазину.

Магазин у центрі Блешні.
«Це наш магазин. В дитинстві ми сюди бігали лимонад пити, булочки купляти. І в магазині завжди пахло свіжим хлібом».
Магазин у Блешні працював до кінця 90-х років. За магазином була школа. У 1980 році її закрили та переробили на сільській клуб, розповідає чоловік.

Школа, яку з часом переробили у сільський клуб.
Через дорогу – пошта. Відділення не працює понад два десятиліття. І "Укрпошта" продає цю будівлю на аукціоні за 38 тисяч гривень.

Поштове відділення.
В 70-х роках минулого століття в Блешні жило близько двохсот людей. Було понад 70 жилих хат. Люди працювали на фермі і в лісництві, каже Борис: «Чоловіки працювали у Блешнянському лісництві. А коли Союз розпався, лісництво перенесли до Семенівки. І життя почало згасати потихеньку».
Блешня з усіх сторін оточена лісом. Тепер деревами заростають покинуті двори.
«У цьому домі жив Степанченко Микола Григорович. Хороший був дядько. Грав він на гармошці. Дружина Миколи Григоровича приймала у селі молоко».

Залишки минулого життя.
У покинутих хатах на стінах можна побачити фото та ікони.
З середини двотисячних, коли в Блешні лишилися лічені жителі, покинуті хати почали розграбовувати. Шукачів наживи, каже Борис, найбільше цікавить метал. З будинків, які мають металеву покрівлю, зривають і її. Будинки розкрадають, попри близькість державного кордону. Від крайнього будинку до кордону з Росією тут 150-200 метрів.
На початку березня у Блешні помер останній житель, Тепер, після його смерті, село відключать від електроенергії.
Читайте також:
На Чернігівщині знайшли ікони в стінах напіврозваленої будівлі