Більше 30%, але без виїзних фанів. УЄФА ухвалила рішення щодо вболівальників на трибунах

Більше 30%, але без виїзних фанів. УЄФА ухвалила рішення щодо вболівальників на трибунах

Більше 30%, але без виїзних фанів. УЄФА ухвалила рішення щодо вболівальників на трибунах AP

Європейська організація передала повноваження місцевій владі.

УЄФА ухвалила рішення щодо відвідування вболівальниками поєдинків з футболу та футзалу, які проводяться під її егідою. Про це повідомляє прес-служба організації.

Рішення УЄФА стосуються як кількості глядачів, що можуть перебувати на трибунах, так і дозволу відвідування матчів вболівальниками виїзних команд. Обидва рішення стосуються ситуації із розповсюдженням коронавірусу в світі та Європі зокрема.

Які рішення ухвалила УЄФА?

  • Відмова від квоти в 30%

1 жовтня 2020 року УЄФА впровадила правило, яке дозволяло відвідувати футбольні матчі в обсязі 30% від місткості стадіону. Тепер асоціаціям УЄФА дозволено самостійно визначати кількість вболівальників на трибунах. Однак заповнюваність трибун повинна узгоджуватися із місцевою та/або державною владою.

  • Дозвіл на відвідування футзальних матчів вболівальниками
  • Тимчасова заборона на відвідування матчів фанами виїзних команд

Вболівальникам виїзних команд заборонено відвідувати матчі під егідою УЄФА. Заборона діятиме до фіналів клубних змагань (Ліги чемпіонів та Ліги Європи), що відбудуться наприкінці травня 2021 року.

Водночас, УЄФА таким формулюванням зазначає, що на трибунах матчів чемпіонату Європи-2020, які відбудуться в червні-липні 2021 року, можуть перебувати вболівальники виїзних команд. Таким чином, фани збірної України зможуть відвідати матчі команди на турніріНа груповій стадії Україна зіграє проти Нідерландів у Амстердамі, а проти Північної Македонії та Австрії - в Бухаресті.

Читайте також: УЄФА збільшила кількість замін на матчах чемпіонату Європи-2020 до п'яти

В квітні-травні відбудуться матчі плей-оф та фінали Ліги чемпіонів та Ліги Європи. З 11 червня по 11 липня - поєдинки Євро-2020.

Чому УЄФА ухвалила рішення щодо вболівальників?

  • Бажання провести чемпіонат Європи-2020 з глядачами. Однак не всі 12 міст готові гарантувати УЄФА, що їх матчі відбудуться із вболівальниками на трибунах.
  • Перенесення матчів плей-оф Ліги чемпіонів та Ліги Європи до інших міст. Частина поєдинків плей-оф єврокубків у сезоні-2020/21 вимушено відбулася в інших містах через обмеження місцевої влади на в'їзд іноземців.
  • Різна епідеміологічна ситуація в країнах, що впливає на можливість відвідування більшої кількості вболівальників.

Що відомо

Категорії
Зимовий спортБоксКомандні види спортуБаскетболДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаТенісЧС-2022 з футболуЛіга чемпіонів