Проєкт "Нескорені" завершився в Хмельницькому виставкою дитячих малюнків у арт-галереї "Масло"

Проєкт "Нескорені" завершився в Хмельницькому виставкою дитячих малюнків у арт-галереї "Масло"

Проєкт "Нескорені" завершився в Хмельницькому виставкою дитячих малюнків у арт-галереї "Масло"

Проєкт "Нескорені" завершився в Хмельницькому виставкою дитячих малюнків у арт-галереї "Масло". Учні художньої та 15-ти загальноосвітніх шкіл протягом місяця створювали портрети незнайомих їм людей в інвалідних візках за фотографіями. Їх школярам надіслав представник громадської організації "Світ без бар’єрів" Ігор Новченков. Всі 10 героїв проєкту побачили себе на дитячих малюнках.

207 портретів 10-ти людей в інвалідних візках намалювали учні Хмельницької художньої та 15-ти загальноосвітніх закладів. Зображали вони героїв у довільній формі з надісланих представниками Хмельницької громадської організацїі "Світ без бар'єрів" фотографій. Наталія Аксенченко вперше побачила свої портрети.

"Мені всі подобаються, але найбільше малюнок Анастасії-вона мене зобразила феєю на кулі добра".

Говорить Лариса Чернова, мистецтвознавець, учасниця проєкту "Нескорені":

"Їх не можна оцінити з художньої точки зору, але з емоційної, душевно - так. Вони ними перейнялися, вони змогли відчути їх серцем".

Проєкт ініціював з подачі двох хмельницьких фотографів Дани та Юлі Петрук, розповідає представник Хмельницької громадської організації "Світ без бар’єрів" Ігор Новченков.

"Я вражений надзвичайно. Дуже влучно побачили внутрішній світ героїв".

Наталія Аксенченко на відкритті дарувала всім реалізоторам проєкту свої роботи-посудини в техніці декупаж. Створює вона їх однією лівою рукою-права не працює. Першу пляшечку для парфумів-каже жінка-робила довго.

54-річна Наталія Аксенченко розповідає свою історію-коли, як і чому 8 років тому опинилася в інвалідному візку. Як і решта 9 героїв проєкту "Нескорені". Мета якого-каже Ігор Новченков-показати суспільству: люди з інвалідністю можуть жити повноцінним і цікавим життям, говорить її представник Ігор Новченков

"Це було цікаво-привернути увагу до людей з інвалідністю, показати їх внутрішній світ, що вони можуть жити яскравим життям".

Перший досвід залучення до проєкту дітей був корисним-розповідає Світлана Губай, виконуюча обов'язки директора департаменту освіти і науки Хмельницької міської ради.

"Дуже корисний досвід, оскільки в школах запроваджується інклюзивна освіта".

Скільки саме людей працювали в проєкті, який тривав 2 роки, Ігор Новченков каже-не рахував. Цей самі герої, і мистецтвозгнавці, художники, фотографи, візажисти, оператор. І досвід хмельницьких волонтерів-каже чоловік-переймають в Україні.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди