Передався від кажанів. ВООЗ назвала найбільш вірогідну версію походження COVID-19

Передався від кажанів. ВООЗ назвала найбільш вірогідну версію походження COVID-19

Передався від кажанів. ВООЗ назвала найбільш вірогідну версію походження COVID-19
unsplash

Експерта група ВООЗ, яка займається розслідуванням походження COVID-19 в Китаї, назвала найбільш вірогідною версією передачу вірусу від кажанів.

Доповідь експертної групи ВООЗ була опублікована на офіційному вебпорталі організації.

Версія про виток вірусу з лабораторій Уханьського інституту вірусології була визнана експертами ВООЗ найбільш малоймовірною серед чотирьох основних версій походжень вірусу

Найбільш вірогідною версією вчені визнали передачу людині від тварини – від початкового носія, найімовірніше кажанів, через тварину-посередника. Також із високою імовірністю коронавірус передався людині від тварини-носія напряму. Крім того, дослідники оцінили доволі низькою ймовірність останньої з основних версій походження COVID-19 – передачі людині через упаковку замороженої їжі.

У ВООЗ наголосили, що наразі опубліковані лише оцінки кожної з версій, і жодну з них не виключають повністю. Експертна група ВООЗ в Китаї продовжить роботу. Вчені будуть намагатися відслідкувати перші випадки зараження та віднайти місця і маршрути поширення вірусу. Крім того, місія ВООЗ рекомендує шукати місце походження SARS-CoV-2 не тільки в Китаї, але і в сусідніх країнах.

Опублікований рейтинг версій походження COVID-19 викликав значну кількість критики у провідних наукових виданнях світу. Серед головних претензій – низька оцінка версії про витік вірусу з біолабораторії Уханського інституту, у відкиданні якої, на думку експертів, критично зацікавлена влада КНР.

Що відомо

  • Влада КНР довгий час відмовляла ВООЗ у допуску спеціалістів в Ухань для розслідування обставин початку пандемії COVID-19. Попередню згоду міжнародна організація отримала лише 5 січня, але за кілька днів Китай "передумав".
  • 11 січня ВООЗ все ж отримала дозвіл на проведення слідчих дій, але лише за дотримання низки умов. Зокрема, під час усіх етапів розслідування вчених ВООЗ супроводжуватимуть представники китайської влади. Крім того, влада КНР надала експертам документи та матеріали, які стали основою для початку розслідування.
  • Наприкінці січня 2020 року група експертів ВООЗ, що вивчають походження коронавірусу, відвідала ринок морепродуктів у китайському місті Ухань.
  • У лютому 2021 року у ВООЗ заявили, що влада Китаю відмовилася надавати експертам організації дані про перші випадки захворювання COVID-19.
  • Пандемія COVID-19 розпочалася в грудні 2019 року в китайському місті Ухань. Світова спільнота активно звинувачувала КНР у приховуванні справжніх масштабів епідемії та обставин її початку.
  • Китайський центр з контролю та профілактики захворювань дійшов висновку, що кількість інфікованих COVID-19 в Ухані могла у 10 разів перевищувати офіційну статистику та сягнути 487 тисяч випадків.
  • Суд Китаю засудив до чотирьох років ув'язнення громадянську журналістку Чжан Чжянь, яка розповідала світу про те, що відбувалося в Ухані під час спалаху коронавірусу.

На початок