У Чернігові близько тисячі людей вимагали відкликати законопроект «Про працю»

У Чернігові близько тисячі людей вимагали відкликати законопроект «Про працю»

У Чернігові близько тисячі людей вимагали відкликати законопроект «Про працю» оригінал

Близько тисячі людей вийшли в Чернігові на профспілковий мітинг - за підрахунками його організаторів. Вимагали відкликати законопроект «Про працю» та зміни до Закону про профспілки, відсторонити від обов’язків голову Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики Галину Третьякову і міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофія Милованова. Мітингувальники підписали резолюцію, яку відправлять до Верховної Ради та Кабінету Міністрів. Такі акції, каже голова Федерації профспілкових організацій області Ігор Москаленко, пройшли сьогодні по всій країні.

Друга дня, Алея героїв у Чернігові. На ній – люди з плакатами та прапорами. Прийшли вони на профспілковий мітинг. Вимагають відкликати законопроект «Про працю» та зміни до Закону про профспілки, які внесли до Верховної Ради наприкінці грудня минулого року. Також хочуть, аби від обов’язків відсторонили голову Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики Галину Третьякову і міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофія Милованова.

«Я вийшла заступитись за двох своїх дочок, які зараз працюють на виробництві. Я вийшла за своїх внуків, щоб молодь не виїжджала за кордон, а залишалася тут. Щоб не пригнічувати їх одним вихідним днем, який вони хочуть зробити, зменшити зарплату, щоб роботодавець міг викинути людину за один день – цього не повинно бути», - каже пенсіонерка Надія Дима.

Студентка Національного університету «Чернігівський колегіум» Анна Биченок говорить: «Ми прийшли сюди, щоб не дати нашій владі забрати у нас профспілку, яка надає дуже багато бонусів для нас як для студентів».

На мітинг прийшов і студент Денис. Свого прізвища та навчального закладу називати не захотів.

«Прийшли на цей протест чому? – А що мені, не можна? Підтримати, все-таки не байдуже, що відбувається у моїй країні. – А проти чого Ви прийшли протестувати, які Ви підтримуєте положення? – Закону України «Про працю». – Так. – Проти яких конкретно пунктів? – Такою інформацією я не володію».

На мітингу збирали підписи під резолюцією із вимогами до Верховної Ради та Кабінету Міністрів.

«Про відкликання з Верховної Ради голови комітету Третьякової, про відкликання законопроектів «Про працю» та внесення змін до деяких законодавчих актів України і про припинення роботи міністра з розвитку економіки, торгівлі та соціального господарства Тимофія Милованова».

Підписав резолюцію чернігівець Сергій Закревський. Каже, аби прийти на мітинг, узяв на роботі вихідний.

«Вони хочуть знизити повноваження профспілкових організацій. Людина, яка працює, залишиться незахищена, тому що будуть напряму заключати договори і роботодавець буде маніпулювати нею. Проти цього я підписуюся. Я хочу, щоб передивилися цей закон і збільшили повноваження профспілкових органів».

«Чесно кажучи, у відставку теж їх треба відправляти, тому що неправильно вони придумали. – А Ви знаєте, хто ці люди, чому просять їх відставки? – Чув, але так сильно не знаю».

Такі мітинги пройшли сьогодні по всій країні, каже голова Федерації профспілкових організацій області Ігор Москаленко каже.

«Не влаштовують положення, які дають великі повноваження роботодавцю і майже втричі скорочують правозахисні статті, які були передбачені в Кодексі законів про працю. Ми 2 законопроекти, які узгоджені з Міжнародною організацією праці, подали до Верховної Ради. Але профільний комітет Третьякової не хоче розглядати ці законопроекти, вони проштовхують свій».

Нагадаємо, законопроект про працю подав до Парламенту прем’єр Олексій Гончарук 28-го грудня минулого року. Документ, зокрема, скасовує паперові трудові книжки - замість них будуть електронні. Пропонують зберегти 40-годинний робочий тиждень, легалізувати гнучкий графік і дистанційну роботу. Вихідний має бути не менш як 24 години. Оплачувана відпустка залишиться - щонайменше 24 дні. Хочуть дозволити звільнити працівника, якщо він двічі за півроку порушить умови трудового договору. Або ж буде відсутній на роботі понад 4 місяці чи 150 днів упродовж робочого року внаслідок тимчасової непрацездатності. Про звільнення працівника мають попередити завчасно , якщо звільняють без попередження - виплатити компенсацію. Вагітних і тих, хто в декреті, звільнити не зможуть. Документ також ліквідовує різницю у зарплаті чоловіків і жінок, які виконують однакову роботу. Забороняється чинити тиск на працівників через колір шкіри, політичні та релігійні переконання, сексуальну орієнтацію тощо. Якщо законопроект приймуть, каже Ігор Москаленко, вони організують Всеукраїнський профспілковий страйк.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди