Запорізька письменниця написала "Історію України в обличчях"

Запорізька письменниця написала "Історію України в обличчях"

Запорізька письменниця написала "Історію України в обличчях" Суспільне Запоріжжя

"Історію України в обличчях" написала запорізька письменниця, журналістка, а в останні роки й авторка блогу «UA HISTORY» Ганна Черкаська. Книжку історичних портретів уклали й надрукували київські видавці – на прохання читачів блогу.

Сама письменниця плід своєї багаторічної літературної праці іронічно називає «моє старече щоденне графоманство», адже й думки не мала, що колись видавці візьмуться укладати її нотатки та статті в антологію історичних портретів.

На створенні книжки наполягли постійні читачі її блогу «UA HISTORY», долучили до цієї справи видавця Дмитра Чекалкіна, й наприкінці березня з друку вийшли перші наклади "Історії України в обличчях".

Запорізька письменниця написала "Історію України в обличчях"Суспільне Запоріжжя

Ідея твору – руйнація сталих радянських міфів, де українці представлені як примітивні, маргіналізовані архетипи. Погляд на галерею політичних, державних, громадських, культурних діячів із 21-го століття, пошук в їхніх діях та думках оригінальних, неповторних рис, знайомство читачів з українською елітою, – розповіла авторка.

"Викинуто було аристократизм. Я про це почула в Запоріжжі, коли мені ще не було 5-ти років, коли мене батько водив містом і показував: "Отут виступав наш Королевич". А виявляється, три місяці у нас жили січові стрільці. І нащадок австро-угорського престолу Вільгельм фон Габсбург – Василь Вишиваний – якраз був очільником цих стрільців", – каже Ганна Черкаська.

Запорізька письменниця написала "Історію України в обличчях"Суспільне Запоріжжя

Ганна Ярославівна, Микола Миклуха-Маклай, Леся Українка, Михайло Грушевський, Михайло Старицький, Олександр Шумський, Михайло Кравчук – при написанні їхніх портретів письменниця застосувала свій улюблений стиль – зображення історичних особистостей, як своїх добрих знайомців, позбавлених будь-якого пафосу, – зізналась авторка:

"А згадайте, як нам подавали Лесю Українку – «співачка досвітніх вогнів», «вічна революціонерка», так? А чому на 200 гривнях у нас Леся, а на реверсі ми бачимо Луцький замок? Який зв’язок? А в Луцькому замку відбувся перший з’їзд монархів Європи, і серед них був прапрадід Лесі Українки – володар Герцоговини Косач".

Попри слабке здоров’я, матеріальні труднощі чи зневіру у загальних перетвореннях у країні, необхідно системно працювати, – підкреслює авторка, адже, на її думку, історія повторюється, й важливо засвоїти її уроки.

"Знищення кращих плюс спеціальне приведення до влади найгірших, ницих, підлих людей. І це все закінчується какістократією. Какістократія - це влада найгірших. Якщо аристократія – влада найкращих, то тут найгірших. Оце – наша історія. Оце – наш міст, до чого ми дійшли. Значить, нам треба піднімати початки – наших аристократів", – Ганна Черкаська

У задумі письменниці також створення історичних календарів зі щоденним позначками яскравих подій, що сталися у далекому чи близькому минулому. А ще - видання її оригінальних бувальщин та небилиць.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди