Найнижчі зарплати в області отримують жителі Новгород-Сіверського району

Найнижчі зарплати в області отримують жителі Новгород-Сіверського району

Найнижчі зарплати в області отримують жителі Новгород-Сіверського району

Мінімальну зарплатню або менше отримують в селах Мамекине і Леньків Новгород-Сіверського району. В Лісконогах влітку можна заробляти більше, бо там збереглось сільгосптовариство на базі колишнього колгоспу. За даними обласного управління держстату, середня зарплата в селах Новгород-Сіверщини найнижча по області і становить шість з половиною тисяч гривень.

«Перше доїння розпочинається четвертій ранку, до восьмої вправляються попорати своїх корів. Потім друге доїння - воно починається об 11. Телят поїмо, доїмо і ввечері з четвертої години до сьомої-восьмої, як впораємось», – розповідає доярка Антоніна Шумей
Найнижчі зарплати в області отримують жителі Новгород-Сіверського району

Найнижчі зарплати в області отримують жителі Новгород-Сіверського району

Заробітна плата залежить від надоїв. Влітку місцеві жителі запевняють, що отримують добре. В холодну пору року менше, не дотягує навіть до мінімалки. На роботу до Лісконог їздять також з навколишніх сіл – тут діє корпоративно розвозка.

«Іншої роботи в селі немає», - доповнює Антоніна.

На базі Лісконогівського колгоспу у 2000 році сформувались два сільгосппідприємства. В Рогівці воно зникло через три роки після приватизації. А в Лісконогах власнику вдалося зберегти сільську ферму на базі ферми створили товариство «Переможець». Тепер це – найбільший роботодавець у навколишніх селах. Більшість працевлаштованих в Лісконогах працює тут.

«Сіємо, оремо, доїмо молоко. На даний момент у нас штат 36 людей. Це не в сезон. В сезон 60 людей. В сезон на підприємстві підвищується і зарплата», – розповідає головний бухгалтер ТОВ «Переможець» Ніна Третьякова.

Керівництво підприємства запевняє, що, за сприятливих умов, доярки отримують від 10 до 13 тисяч гривень влітку, а взимку, звичайно, менше. Механізатори також заробляють від 10 до 15 тисяч.

«На нашому підприємстві працює понад 50% працездатного населення. Решта працюють в школі, в магазинах і будинку культури», – каже заступниця бухгалтера ТОВ «Переможець» Тамара Щербак.

Директор будинку культури і бібліотекарка працюють на три чверті від ставки – це, приблизно, 3600 гривень. Офіційна середня зарплата по селам колишнього Новгород-Сіверського району, за даними управління держстату області, – 6500 гривень.

«Якщо б хоча таку платили, то було б непогано. Але все одно з нашими цінами це дуже мало. Я живу з двома дітками – взагалі не вистачає коштів. Я працюю на півставки і чистими не виходить трьох тисяч гривень. Виручає те, що маю господарство, і є свій город. В селі, де дві з половиною сотні людей, більшість – пенсіонери, всі повиїжджали звідси взагалі, бо тут не платять, і нема де працювати. Пошта й та закрилась», – каже Суспільному художній керівник будинку культури у Лісконогах Анастасія Багмут.
Найнижчі зарплати в області отримують жителі Новгород-Сіверського району

Найнижчі зарплати в області отримують жителі Новгород-Сіверського району

Віктор Ященко, завідувач Мамекинського фельдшерського пункту, працює на мінімальному окладі, так як і всі його колеги по селах. Через малу кількість населення не виходить підіймати зарплатню – не дозволяє кількість декларацій.

В Ленькові – півтори сотні людей, половина з них – працездатного віку. Однак ті, наявні працездатного віку, вони не мають змоги працевлаштуватись за місцем проживання. На сьогодні одним з таких роботодавців є товариство «Зоря». В якому, за неофіційними даними, працює п'ять людей. В сезон працює більше. Всі інші працюють у сфері обслуговування – будинок культури, магазин.

Староста чотирьох сіл, Мамекине, Леньків, Киселівка, Фурсове, Валентина Гринько запевняє, що по селам всі роботодавці дотримуються вимог закону і більше мінімальної зарплатні ніхто не отримує.

«А менше? Менше отримують в залежності від того, наскільки вони оформлені – якщо людина оформлена на 0,5 ставки, то, звісно, вона отримує менше. Багато таких? Багато. З людей працездатного віку в цих селах працевлаштовані – третина», – каже Валентина.

Читайте також:

У Кіптівській громаді люди виступили проти будівництва сміттєпреробного заводу

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди