Будівлі, звідки з'їхали РДА: що буде з цими приміщеннями на Рівненщині

Будівлі, звідки з'їхали РДА: що буде з цими приміщеннями на Рівненщині

Ексклюзивно
Будівлі, звідки з'їхали РДА: що буде з цими приміщеннями на Рівненщині Facebook/Костопільська РДА

На Рівненщині адміністративні приміщення ліквідованих в процесі децентралізації районних державних адміністрацій передадуть територіальним громадам для подальшого користування. Голови новоутворених районних державних адміністрацій розповіли Суспільному, як саме відбуватиметься процес передачі у чотирьох районах та на яке майно зможуть претендувати тергромади.

Що у Вараському районі

Голова Вараської РДА Анатолій Рижий повідомив Суспільному, що питання приміщення колишньої Володимирецької РДА ще не вирішене, а решту адмінбудівель вже передали на баланс територіальних громад. Нагадаємо, Вараський – новоутворений район і є найменшим, у нього входять колишні Зарічненський та Володимирецький.

"Приміщення Зарічненської райдержадміністрації було не в державній власності, а в комунальній – колишньої Зарічненської районної ради. Воно передане в Зарічненську тергромаду. По Володимирецькій поки питання не вирішене, бо в ній розміщена та працює Вараська районна рада, а ми в неї орендуємо приміщення як Вараська районна адміністрація", – розповів Анатолій Рижий.

На Рівненщині приміщення адміністрацій перейдуть громадам. Голови розповіли що буде з майноАнатолій Рижий/РОДА

Він зазначив, що так буде до моменту, поки не вирішать питання безпосередньо в адмінцентрі у Вараші, де саме розмістити Вараську адміністрацію.

"Якщо взяти по приміщеннях районної ради, бо ми власності своєї не маємо, то там є ще гаражі та інше. А все інше комунальне майно передано на громаду. Лишилося тільки одне приміщення", – додав голова РДА.

За його словами, комунальну нерухому власність, яка розташована у селах та селищах, у перспективі передадуть територіальним громадам згідно з місцем розташування. Ті будівлі, які вже передали громадам, каже Анатолій Рижий, передали разом з комп'ютерною технікою та меблями, аби забезпечити працівникам умови праці.

Що у Дубенському районі

У Дубенській РДА розповіли, що тергромаді не передали тільки одне приміщення – у селищі Млинів. Голова РДА Всеволод Пекарський повідомив, що ця будівля є у власності Дубенської районної ради як у правонаступниці ліквідованих райрад.

"Всі приміщення по Радивилову і по Демидівці передані територіальним громадам. Це не були приміщення, які належали райдержадміністрації. Адміністрації лише здійснювали свої функції у цих будівлях", – сказав Всеволод Пекарський.

І додав, що звідти візьмуть деякі меблі та оргтехніку для працівників Дубенської РДА. Решту майна залишать для працівників у територіальних громадах.

На Рівненщині приміщення адміністрацій перейдуть громадам. Голови розповіли що буде з майно

У місцевій групі "Радзивілів" у Facebook опублікували світлини нібито з приміщення колишньої РДА, на яких показали стан будівлі зсередини після ліквідації адміністрації.

На Рівненщині приміщення адміністрацій перейдуть громадам. Голови розповіли що буде з майнофото з групи "Радзивілів"/Володимир Мартинюк

Всеволод Пекарський на це відповів:

"Дубенська районна адміністрація жодних меблів та предметів інтер'єру з приміщення колишньої Радивилівської держадміністрації не забирала. Згідно з законодавством, у нас там є дуже багато майна. Забрати все це майно ми також не можемо, бо де нам його складувати, ми не той Кащик, який буде над золотом чахнути".

Проте, зазначив Всеволод Пекарський, деяку техніку, кілька стільців та столів перевезуть до Дубна, аби облаштувати кабінети для нових працівників. Зокрема, уточнив він, штат Дубенської РДА збільшився з 80 до 159 працівників.

"Ми ведемо комунікацію з тергромадами – ми готові це майно залишити тергромадам, заключивши з ними договір, так би мовити, оренди чи дати їм на зберігання, щоб вони цим майном користувалися і надавали послуги людям. Також у нас є звернення і ми можемо надати оргтехніку. Але стан тієї техніки – вона не найновіша, бо вона вже перебувала в експлуатації", – повідомив очільник адміністрації.

Депутатський корпус ще буде приймати рішення щодо решти рухомого та нерухомого майна.

Що у Рівненському районі

Голова Рівненської РДА Олександр Коваль повідомив, що майже всі будівлі колишніх райдержадміністрацій належали районним радам. Їх вирішили повністю передати територіальним громадам.

"Там окремі тільки приміщення були в адміністрацій, і це були не адміністративні будівлі. Було рішення передати їх на територіальні громади і вже тергромади будуть вирішувати, що з ними робити. Ми приміщення адміністрацій старих звільняємо", – розповів Олександр Коваль.

Техніку та меблі частково залишать для громад, першочергово для виконання їх роботи, додав голова, аби працівникам територіальних громад не довелося витрачати час на пошуки та купівлю таких речей. Він уточнив, що такого у Рівненської райдержадміністрації в надлишку.

На Рівненщині приміщення адміністрацій перейдуть громадам. Голови розповіли що буде з майноFacebook Костопільська РДА

"Ми вже закінчуємо процес ліквідації, підпишемо передавальні акти. На місцях залишається від районної адміністрації по декілька людей в управлінні праці і соцзахисту. Ми беремо по дві людини в основному від апарату для того, щоб забезпечити доступ до архівів, і ми оці кабінети орендуємо у громад", – повідомив очільник.

Коваль додав, що порядок передачі архівів територіальним громадам поки не визначили, тому цей процес затягнеться.

Також він уточнив, що долю колишніх адмінбудівель райдержадміністрацій у Рівненському районі вирішуватимуть саме тергромади.

Що у Сарненському районі

Голова Сарненської РДА Олександр Кохан повідомив, що будівлі колишніх Дубровицької і Рокитнівської адміністрацій передані рішенням районної ради тим громадам, на території яких вони знаходяться. На сесіях у цих громадах їх прийняли на баланс та вже користуються ними.

"Меблі та оргтехніку не передавали, оскільки це державне майно і згідно з передавальним актом все передається на правонаступника – Сарненську райдержадміністрацію. Ми ще не отримали перелік того всього майна, яке перейде до адміністрації. Коли буде повний перелік майна і буде можливість зробити оцінку, що нам потрібно і що не потрібно, тільки тоді ми будемо піднімати питання – чи доцільно запускати певні процеси в рамках законодавства", – зазначив Олександр Кохан.

Також він додав, що механізм передачі майна поки напрацьовують, а рішення про передачу рухомого майна тергромадам приймуть після його аудиту.

На Рівненщині приміщення адміністрацій перейдуть громадам. Голови розповіли що буде з майно

"Якщо буде прийняте рішення про його реалізацію в рамках законодавства, то ми приймемо це майно, подивимося, що це, в якому воно стані, де воно може використовуватися. Тільки тоді приймемо рішення, що залишиться в адміністрації, а що згідно з чинним законодавством може бути продане чи передане", – уточнив очільник Сарненської РДА.

Посадовець наголосив, що основна задача новоутвореної РДА – не складувати меблі та техніку, а ефективно розпоряджатися ними, аби не завдати збитків державі, яка і є власницею цього майна.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди