Смартфон спростить життя: як на Рівненщину має вплинути пілотний проєкт Мінцифри

Смартфон спростить життя: як на Рівненщину має вплинути пілотний проєкт Мінцифри

Смартфон спростить життя: як на Рівненщину має вплинути пілотний проєкт Мінцифри
УНІАН

Жителі Рівненщини отримають можливість сплачувати держмито, комунпослуги та реєструвати свій бізнес через застосунок "Дія". Нові послуги стануть доступними на початку квітня. Про це розповіла заступниця голови обласної державної адміністрації з питань діджиталізації та цифрового розвитку Іванна Смачило в етері "Українського радіо Рівне".

На початку квітня жителі Рівненщини зможуть змінювати місце реєстрації, сплачувати податки для ФОП, автоматично реєструвати бізнес через застосунок "Дія" у своїх смартфонах.

"Ми спілкувалися із Міністерством цифрової трансформації та домовилися, що область буде включена в пілотний проєкт, який дасть можливість сплачувати державне мито через застосунок "Дія". Для цього не потрібно буде ходити в банк та витрачатися на комісії. Квитанцію можна буде отримати через смартфон", – розповіла Іванна Смачило.

Таких послуг, за словами заступниці, щодня стає більше і вже на початку квітня жителі області зможуть ними скористатися.

"Це робиться також для того, щоб старші люди не їздили в маршрутках для сплати комунпослуг, а робили це з дому і займалися своїми справами", – додала заступниця.

Для тих громад, у яких в невеликих населених пунктах немає інтернету, у держбюджеті, за словами Іванни Смачило, передбачили 500 мільйонів гривень державної субвенції.

Ті, хто не має необхідних цифрових навичок, на сайті проєкту "Дія. Цифрова освіта" можуть ознайомитись із короткими безкоштовними відеоматеріалами для усіх категорій населення.

"Там є 50 безкоштовних відеороликів і тестувань. Кожне відео тривалістю 10-15 хвилин. У них відомі люди на особистих прикладах показують, до прикладу, як заплатити комунальні платежі через свій смартфон. Розповідають поетапно, на що потрібно натискати", – розповіла Іванна Смачило.

На платформі також є можливість пройти безкоштовне тестування та отримати сертифікат від Мінцифри.

Вибір редакції

На початок