ПЛР-тест або 14 днів самоізоляції: нові правила повернення з-за кордону

ПЛР-тест або 14 днів самоізоляції: нові правила повернення з-за кордону

ПЛР-тест або 14 днів самоізоляції: нові правила повернення з-за кордону
Фото: Суспільне Суми

ПЛР-тест, зроблений не пізніше, ніж за 48 годин до в’їзду на територію України, або два тижні самоізоляції з додатком «Дій Вдома». Нові правила перетину державного кордону для українців та іноземців вступили в силу 24 березня. Детальніше про це Суспільному розповів Володимир Каплун, заступник начальника відділу Чернігівського прикордонного загону.

З його слів, Кабінетом міністрів була підписана постанова від 22 березня 2021 року. В ній сказано про те, що громадяни України, які повертаються з-за кордону, підлягають самоізоляції протягом 14 діб.

«Але, якщо громадяни повертаються і мають при собі ПЛР-тест, зроблений не пізніше, ніж за 48 годин, вони звільняються від самоізоляції. Також звільняються від самоізоляції особи віком до 12 років, водії та обслуговуючий персонал вантажних транспортних засобів, поїзні бригади, екіпажі морських та повітряних суден, та решта категорій, зазначених у постанові», - говорить Володимир Каплун.

За його словами, такі правила діють незалежно від того, з якої країни повертається людина.

Як каже Володимир Каплун, під час перетину кордону можна обрати: піти на обсервацію, або встановити мобільний додаток «Дій Вдома». В додаток потрібно внести прізвище та ім’я, стать, дату народження й реквізити паспорту, місце, де проходитиме самоізоляція, зареєстроване місце проживання, засоби зв’язку.

Додаток потрібно встановити в пункті пропуску, заповнити його та показати прикордонникові, який перевірить правильність внесення даних.

Доки триває самоізоляція, через додаток надходять push-повідомлення, на які треба дати відповідь.

Якщо зробити ПЛР-тест, і він виявиться негативним, самоізоляцію можна припинити. Лабораторія, що робила тест, передає дані до Центру громадського здоров’я України. Ці дані синхронізуються з сервісом «Дій Вдома». Через додаток людина і дізнається про припинення самоізоляції.

За словами Володимира Каплуна, щодо іноземців, то раніше, в’їжджаючи до України, вони повинні були мати при собі тільки страховий сертифікат або свідоцтво. Тепер – результати ПЛР-тесту, зроблені не пізніше 72 годин до перетину кордону. Інакше людині відмовлять у в’їзді в країну.

Якщо людина відмовляється встановлювати додаток і не має при цьому результатів тестування, то прикордонники викликатимуть поліцію. Як говорить Володимир Каплун, досі таких випадків на пунктах пропуску в області не було.

Читайте також:

З 27 березня на Чернігівщині діятиме посилений карантин: що заборонено

На початок