Білорусь відсторонили від участі в "Євробаченні-2021"

Білорусь відсторонили від участі в "Євробаченні-2021"

Білорусь відсторонили від участі в "Євробаченні-2021"

Білорусь відсторонили від участі в "Євробаченні-2021". Гурт "Галасы ЗМеста" не зміг представити організаторам пісню, яка б відповідала умовам конкурсу.

Європейський радіомовний союз (EBU) опублікував заяву щодо участі в конкурсі "Євробачення-2021" представників Білорусі:

"У середу, 10 березня, ми звернулись до Белтелерадіокомпанії, відповідальної за участь Білорусі на "Євробаченні", з проханням вжити всіх необхідних заходів та переконатися, що їхня заявка відповідає правилам змагання", - йдеться в повідомленні.

Протягом узгоджених термінів Білорусь надала нову пісню тих самих виконавців. Проте організатори конкурсу дійшли висновку, що вона також порушує правила "Євробачення". Саме тому, ця країна не буде брати участь у 65-му пісенному конкурсі у травні.

Що відомо

  • Гурт "Галаси ЗМеста" - колишні учасники КВК з міста Барановичі - утворили гурт близько 10 років тому. Але навіть у межах Білорусі про них донедавна ніхто не чув. З початком протестів проти Олександра Лукашенка гурт почав публікувати відео з піснями, в яких висміював білоруську опозицію та її лідерів.
  • 9 березня стало відомо, що гурт запропонував для конкурсу пісню "Я навчу тебе” з неоднозначним політичним подтекстом. Організатори "Євробачення" відреагували на скандал — видалили відео зі свого каналу та зробили заяву, що пісня ставить під сумнів неполітичний характер конкурсу та може негативно вплинути на його репутацію.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше