У весняний призов на Херсонщині на військову службу відберуть 555 юнаків

У весняний призов на Херсонщині на військову службу відберуть 555 юнаків

У весняний призов на Херсонщині на військову службу відберуть 555 юнаків Суспільне Херсон

На Херсонщині з 1 квітня розпочинається весняний призов. Лави Збройних сил України та інших військових формувань поповнять 555 жителів області.

Про це на пресконференції розповів тимчасовий виконувач обов’язків начальника відділу комплектування та призову – перший заступник військового комісара Херсонського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Олег Соболєв.

"План на відправку молодого поповнення до Збройних сил України та інших військових формувань становить 555 чоловік, з них 227 – до ЗСУ, до Національної гвардії України - 195, до Державної служби спеціального транспорту - 28, до Державної прикордонної служби України - 105. Кількість громадян України, які підлягають виклику на призовні дільниці Херсонської області цього призову становить 12 427 чоловік", - розповів Соболєв.

У весняний призов на Херсонщині на військову службу відберуть 555 юнаківСуспільне Херсон

Перший заступник військкому говорить, кожен призовник зобов’язаний з’явитися до призовної комісії.

"Поважними причинами неприбуття призовників до призовних дільниць в строк, установлений військовим комісаріатом, які підтверджені відповідними документами, визнаються: перешкода стихійного характеру, хвороба призовника, смерть його близького родича або близького родича його дружини", - пояснив Олег Собоєв.

Майор юстиції, помічник військового комісара з правової роботи Херсонського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Костянтин Горішний говорить, що часто юнаки забувають, що за ухиляння від військової служби передбачена відповідальність – адміністративна або кримінальна.

У весняний призов на Херсонщині на військову службу відберуть 555 юнаківСуспільне Херсон

"Щоб не залякувати призовників, хочу сказати, що на даний час відповідно до минулих призовів спостерігається тенденція, коли кількість кримінальних справ, порушених відносно призовників, зменшується. Ми вважаємо, це пов’язано с тим, що люди стають більш свідомими", - говорить Костянтин Горішний.

Є категорія, яка взагалі звільняється від призову. Це ті, хто за станом здоров’я визнані непридатними для військової служби.

"Право на одержання призовниками відстрочки від призову повинно бути підтверджено відповідними документами, які подаються призовником до військового комісаріату. Призовники, яким надана відстрочка, повинні щороку до 1 жовтня надавати військовим комісаріатам довідки, документи, які підтверджують їх право на відстрочку", - говорить Олег Соболєв.

Ті ж, хто стануть строковиками, отримають грошову допомогу у розмірі двох прожиткових мінімумів. 2021 року це - 4500 гривень. Також солдату строкової служби передбачена щомісячна виплата у 250 гривень.

"Боятися призову, комісаріату, медичних комісій не варто. Кількість призовників, які будуть призвані від загального числа, достатньо маленька. Відбираються за станом здоров’я більш підготовлені. Щодо самої відповідальності, то хочу зазначити, що відповідно до статті Кримінального кодексу відповідальність визначена у рамках обмеження волі від 1 до 3 років. Прошу це враховувати, коли ви приймаєте рішення: бігати від комісаріатів чи не бігати", - сказав Костянтин Горішний.

Весняний призов триватиме три місяці і завершиться 30 червня.

Таміла Іванова, Владислав Чеботарьов

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди