ФІФА уперше призначила арбітринь на матчі відбору чоловічого чемпіонату світу. Одна з них - українка

ФІФА уперше призначила арбітринь на матчі відбору чоловічого чемпіонату світу. Одна з них - українка

ФІФА уперше призначила арбітринь на матчі відбору чоловічого чемпіонату світу. Одна з них - українка
AP

На матчах європейської кваліфікації будуть працювати двоє арбітринь.

Уперше в історії матчі відбору чоловічого чемпіонату світу з футболу розпочали обслуговувати судді-жінки. ФІФА делегувала на поєдинки європейської, а також кваліфікації конфедерації КОНКАКАФКонфередація країн Північної та Центральної Америки вісім арбітринь.

Серед тих, хто отримав призначення - українка Катерина Монзуль та француженка Стефані Фраппар, які будуть працювати на матчах європейської кваліфікації.

На яких матчах будуть працювати Монзуль та Фраппар?

 • 27 березня. Нідерланди - Латвія (Стефані Фраппар).
 • 28 березня. Австрія - Фарерські острови (Катерина Монзуль).

Монзуль є провідною українською арбітринею, яка обслуговує матчі української Прем'єр-ліги. А в листопаді 2020-го вона вперше працювала на міжнародному футбольному матчі, отримавши призначення на гру між Сан-Маріно та Гібралтаром у Лізі націй.

Катерина Монзуль - арбітриня у футболі: хронологія подій

 • 24 вересня 2005 року. Перший міжнародний матч за участю жіночих збірних Фінляндії та Польщі (відбір до чемпіонату світу-2007).
 • 27 серпня 2009 року. Перше призначення на матч фінальної частини жіночого Євро-2009 - гра Франція - Німеччина (1:5).
 • 5 жовтня 2011 року. Перший матч у чоловічому футболі - поєдинок між "Одесою" та "Кримтеплицею" (1:1) у Першій лізі України.
 • 22 травня 2014 року. Фінал жіночої Ліги чемпіонів за участю Монзуль - "Тюресо" - "Вольфсбург" (3:4).
 • 5 липня 2015 року. Фінал жіночого чемпіонату світу-2015 між США та Японією (5:2). Того ж року Монзуль отримала звання найкращої арбітрині за версією IHHFSМіжнародна федерація футбольної історії та статистики.
 • 3 квітня 2016 року. Перше призначення на рівні чоловічої вищої ліги - матч УПЛ "Чорноморець" - "Волинь" (1:1).
 • 14 листопада 2020 року. Перший міжнародний матч на рівні чоловічих збірних - матч Ліги націй між Сан-Маріно та Гібралтаром (0:0).
 • 28 березня 2021 року. Перший міжнародний матч на рівні відбору до чоловічого чемпіонату світу з футболу - Австрія - Фарерські острови.

Чи працювали жінки арбітрині на матчах під егідою ФІФА раніше?

ФІФА не вперше делегуватиме арбітринь на матчі під своєю егідою. У лютому, під час клубного чемпіонату світу ФІФА, гру між "Ульсаном" та "Аль-Духаїлом" (1:3) відпрацювала жіноча бригада арбітрів на чолі з бразилійкою Едіною Алвес Батістою.

У середу, 24 березня, на матчі відбору КОНКАКАФ до чемпіонату світу-2022 між Сурінамом та Кайманськими островами (3:0) працювала бригада арбітрів на чолі із Хорхе Антоніо Перез Дураном. У її складі було двоє арбітринь - Карен Діас Медіна була однією із лайнсменок, а Франсія Гонсалес - резервною суддею.

Таким чином, Діас Медіна та Гонсалес стали першими арбітринями, які працювали на матчах відбору чоловічого чемпіонату світу.

Що далі

 • Крім Монзуль та Фраппар, призначення на чоловічі матчі відбору на чемпіонат світу-2022 отримують ще чотири арбітрині. Кетрін Несбітт, Дженніфер Гарнен та Брук Майо працюватимуть лайнсменками у поєдинках КОНКАКАФ, що відбудуться у березні. Так само, як і ще одна американка - Торі Пенсо (резервна арбітриня).

Вибір редакції

На початок