Останнє попередження: з лютого Держпраці штрафуватиме за "нелегалів"

Останнє попередження: з лютого Держпраці штрафуватиме за "нелегалів"

Останнє попередження: з лютого Держпраці штрафуватиме за "нелегалів"

Більше трьох тисяч підприємців на Рівненщині отримали попередження від фахівців управління Держпраці стосовно нелегальних працівників. Вони закликають офіційно оформити всіх найманих робітників, та попереджають, що з лютого працедавців за таких "нелегалів" штрафуватимуть. Розмір штрафу сягатиме 140 тисяч гривень.

Отримали попередження: управління Держпраці штрафуватиме "нелегалів"

Працівники управління Держпраці заходять до магазину в центрі Острога. Роздають буклети, де пояснено, яка робота є нелегальною, та як за це карають. Поки що підприємців лише попереджають, водночас – фіксують наявну кількість працівників.

У полі зору інформаційної групи – магазини, кафе та інші об'єкти галузі послуг. Їх Держпраця вважає найбільшими осередками неоформлених працівників.

Заступник начальника Відділу праці обласного управління Держпраці Віталій Удовиченко:

– Судячи з нашої практики, при спілкуванні зразу, коли людина каже, що "я тиждень стажуюсь", коли не подає ніяких документів – це вже свідчить, що людина є офіційно не оформлена.

У кафе-барі підприємиця розповідає: всі працівники оформлені, але на прохання знайомих вона запросила одну людину на стажування. Почувши про розмір штрафів, так робити більше не збирається. За відсутність трудового договору передбачено штраф у 140 тисяч гривень.

Інспекторка управління оподаткування фізичних осіб обласного управління податкової служби Іванна Ханенко:

– Якщо підприємці використовують працю найманих осіб, вони обов’язково повинні виплачувати їм мінімальну заробітну плату. Він повинен подати повідомлення до податкової інспекції, і на підставі наказу прийняти працівника до себе на роботу. Зобов'язані вести табель, нараховувати та видавати зарплату і відраховувати податки.

Отримали попередження: управління Держпраці штрафуватиме "нелегалів"

А це місцевий салон краси. Його власниця відмовилася від найманої праці і оформила працівниць підприємицями.

Власниця перукарні Ірина Ковальська:

– Використовувала раніше, але зараз вони захотіли самі на себе працювати. Ну хай, як захотіли, платять оренду.

– А коли була наймана праця, були з нею проблеми, що не оформляли когось, чи щось таке? (запитує журналіст)

- Все було добре, по-чесному.

У торговому центрі майже всі присутні працівники підтверджують, що офіційно оформлені. Журналістам кажуть, що такі перевірки не дають підприємцям порушувати закон.

Продавчиня Марина Ваколюк:

– Це дуже добре для нас, працівників. Нас всіх реєструють, нам дають зарплати, відпустки, лікарняні. Так і має бути.

Але візитери знаходить продавчиню, до яких у них є питання. У неї відсутні необхідні документи. На запитання продавчиня відповідати відмовляється.

Вже тиждень оформлюють на роботу, – так пояснює ситуацію кухарка у закладі громадського харчування. Представники Держпраці радять їй пояснити підприємиці, що це заборонено.

Кухарка Світлана:

– Забрала, паспорт, все, трудову дала хазяйці.

– А вас прислали з центра зайнятості на стажування? (запитує журналіст)

– Ні, я сама знайшла.

– Ви фінансову відповідальність нести не будете, нести буде підприємець.

– Так, ясно.

Інформаційна декада з детінізації зайнятості триває з 20 січня до цієї п’ятниці, 31 січня. Після цього Держпраця буде не попереджати, а карати. До сьогодні, 30 січня, фахівці обійшли понад три тисячі підприємців в різних районах краю.

Автор: Володимир Струс

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди