Світоліна оформила вольову перемогу на старті турніру в Маямі

Світоліна оформила вольову перемогу на старті турніру в Маямі WTA

Українка змогла стартувати з перемоги на змаганнях в США

Еліна Світоліна останньою серед українок вийшла на корт турніру в Маямі. На відміну від Марти Костюк та Лесі Цуренко, яка знялася із виступів у кваліфікації через травму, Світоліна розпочинала виступи з другого раунду завдяки 5-му номеру посіву.

Після того, як Марта Костюк поступилася у першому раунді змагань від представниці Болгарії Цветани Піронкової, на турнірі в США залишилася лише Світоліна. Лідерці українського тенісу належало зустрітитися із американкою Шелбі Роджерс, яка у першому раунді здолала Медісон Бренгл.

До зустрічі на турнірі в Маямі Світоліна та Роджерс зустрічалися між собою тричі, у кожному із матчів перемогу здобувала українка. Востаннє - на US Open у 2017 році - тоді у третьому раунді 5-й ракетці світу вистачило двох сетів для перемоги.

Виступ проти Роджерс у Маямі склався для Світоліної зовсім інакше. Однак здобути перемогу у зустрічі українка змогла.

Як зіграла Світоліна проти Роджерс?

Початок матчу міг скластися для українки значно краще. Під час першого гейму на подачі Роджерс лідерка українського тенісу мала три брейк-поїнти, проте жоден із них не реалізувала і дозволила суперниці вийти вперед.

Взяти брейк на подачі американки Світоліна змогла вже під час її наступної подачі, вийшовши вперед. Проте перевага українки була тимчасовою - Роджерс не лише відігралася з рахунку 1:3, але й взяла п'ять поспіль геймів, два із яких на подачах Світоліної.

Перед другим сетом Світоліна зробила запит щодо медичного тайм-ауту. Проте змогла продовжити гру, хоча невдало розпочала грати на власних подачах.

На початку другого сету Світоліна та Роджерс частіше почали помилятися під час геймів на власних подачах. Американка вийшла вперед на старті партії, проте у наступному геймі Світоліна відповіла брейком. Третій гейм - і ще один брейк: Роджерс скористалася першим ж брейк-поїнтом і знову відірвалася від українки. Проте українка вдруге поспіль зробила брейк і знову зрівняла рахунок.

За рахунку 3:3 Світоліна змогла забезпечити собі перевагу в два гейми. Українка взяла свою подачу, а потім зробила брейк, після чого була в одному геймі від третього сету.

Роджерс змогла відіграти два гейми за рахунку 3:5. Проте Світоліна перевела гру до третього сету, здобувши перемогу 7:5. Хоча вирішальний гейм взяла лише з четвертої спроби.

У третьому сеті обидві тенісистки тривалий час не поступалися одна одній на власних подачах. Однак Світоліна змогла зробити брейк за рахунку 3:2, отримавши перевагу над Роджерс. Згодом - перемога у двох геймах на власних подачах - 6:3, Світоліна проходить далі.

Матч між Роджерс та Світоліною тривав майже 2 з половиною години. За цей час Еліна 8 подала 8 ейсів, однак припустилася і більшої кількості невимушених помилок - 5 проти однією у американки.