Дев'ять нових кредитних тролейбусів вийдуть на маршрути у Сумах 26 березня

Дев'ять нових кредитних тролейбусів вийдуть на маршрути у Сумах 26 березня

Дев'ять нових кредитних тролейбусів вийдуть на маршрути у Сумах 26 березня
Суспільне Суми

З 26 березня у Сумах на лінії вийдуть дев’ять нових тролейбусів. Їх придбали за кредитні гроші Європейського інвестиційного банку. Чотири тролейбуси поїдуть вулицями Троїцькій та Героїв Сумщини. Ще п’ять – вийдуть на решту маршрутів.

У салоні тролейбусів є кондиціонери, зарядні пристрої під USB-роз'єми, а для водія: відеокамери для огляду ззаду і спереду та додаткові місця. Також за словами водія Василя Берестовського, машини швидші за попередні.

"Перед цим приходили чотири, у них до 5 км, і вони їдуть десь там швидкість до 15 км, а ці вже ідуть 40 км автономним ходом, швидше. Зняв, поки приймачі, включив автономний хід, пішохід швидше іде, ніж тролейбус їде. І немає різниці чи по проводах чи по автономному ходу їде", – говорить водій тролейбуса Василь Берестовський.

Чотири тролейбуси поїдуть за маршрутами 3 та 4 – рухатимуться вулицями Троїцька та Героїв Сумщини. Останні два місяці там немає електричного транспорту, бо не працює тролея, оскільки вийшла з ладу тягова підстанція. Нові ж машини мають автономного ходу до 15 км.

Дев'ять нових кредитних тролейбусів вийдуть на маршрути у Сумах 26 березня
Суспільне Суми

"Ми з працівниками вчора протестували його, він працює нормально в автономному ході. Тому, я думаю, буде якісний маршрут, добрий і комфортний. Оборотний круг цього маршруту, що ми робили – 5 км, і там коли потім його підключаємо, іде зарядка, він підключається на штанги знову, іде зарядка і він відновлюється на наступний круг", – розповів виконувач обов'язків директора КП "Електроавтотранс" Олександр Перчаков.

Решта тролейбусів курсуватимуть іншими маршрутами. Наступну партію з цього ж замовлення чекають, сказав міський голова, до літа.

"Зараз у нас 77 тролейбусів з урахуванням оцих 9 нових. І далі, якщо ми отримаємо, а згідно з договором ми отримаємо до кінця першого півріччя ще 10 тролейбусів, то це буде рахуємо 87 тролейбусів", – зазначає сумський міський голова Олександр Лисенко.

Нові машини придбали за кредитні гроші Європейського інвестиційного банку – сума угоди склала 4 млн євро.

"Нові тролейбуси – це, безумовно, добре, погано тільки те, що, по-перше, їх замість 22 (як планувалося спочатку), договір по факту підписали на 19, за ту саму ціну. Але вартість в євро залишилась та сама. Вони, по суті, нам приїхали дорожче, ніж мали. І, по-друге, це й же кредит лягає на плечі наших мешканців, як протягом близько 20 років сплачуватимуть цей кредит. Валютний кредит. Нагадаю, вертатимуть і сплачуватимуть відсотки. Комунальне замовлення, на жаль, не збільшується. Ці тролейбуси з практики, знову ж таки просто будуть замінювати стару техніку", – розповів Суспільному координатор ГО "Сумська платформа реформ" Максим Корнієнко.

Зараз, за інформацією речниці "Електроавтотрансу" Ірини Крячко, щодня у Сумах на лінії виходять 55 тролейбусів.

Авторка – Євгенія Токарєва

Що відомо

  • Перший із 19-ти тролейбусів, які місто купує в кредит, приїхав до Сум 7 березня. Однак через те, що не вистачає водіїв, тролейбуси не змогли одразу вийти на лінії.
  • Договір на 19 тролейбусів "Богдан" між підприємство "Автоскладальний завод № 1" та "Електроавтотрансом" уклали 23 червня 2020 року. Виплачувати борги платники податків міста почнуть через два роки – це буде тіло займу та 2,5% відсотків річних. У цьому проєкті також беруть участь, зокрема, Харків і Луцьк. Сусідній Харків за 10 млн євро купує 49 тролейбусів, Луцьк – за 4,3 млн євро – 29.
На початок