Комуністка з Харкова, обвинувачена у сепаратизмі, перемогла в Європейському суді з прав людини

Комуністка з Харкова, обвинувачена у сепаратизмі, перемогла в Європейському суді з прав людини

Комуністка з Харкова, обвинувачена у сепаратизмі, перемогла в Європейському суді з прав людини
Архів

Україна має виплатити понад 19 тисяч євро компенсації 72-річній екснардепці від Комуністичної партії Аллі Александровській, яку звинуватили у посяганні на територіальну державну цілісність та даванні хабаря.

Відповідне рішення 25 березня ухвалив Європейський суд з прав людини, підтвердив Суспільному захисник Олександр Шадрін.

Суд визнав незаконним і безпідставним затримання Александровської 28 червня 2016 року, арешт впродовж чотирьох місяців назвав задовгим, а утримання у металевій клітці таким, що принижує гідність.

Шадрін порівняв це рішення ЄСПЛ з минулорічним у справі ексочільниці Слов'янська Нелі Штепи, якій Україна виплатила 3,6 тисячі євро. "Аналогічні порушення: незаконне затримання, незаконний арешт, утримання у металевій клітці", — вважає Шадрін.

Відповідно до рішення, Україна має виплатити Александровській 15 600 євро моральної шкоди та 3563 євро інших витрат, з яких 3000 євро мають спрямувати безпосередньо на рахунок одного з її чотирьох захисників.

Сплатити компенсацію держава має впродовж трьох місяців.

Що відомо

  • Аллу Александровську затримали у 2016 році. Її звинуватили у посяганні на територіальну цілісність України та даванні хабаря службовій особі. За версією слідства, вона пропонувала дев'ять тисяч доларів міському голові міста Південне Харківської області. За цю суму він мав посприяти прийняттю міськрадою змін у Конституції щодо федералізації.
  • Спершу обвинувачена перебувала у СІЗО, згодом її випустили під домашній арешт. Стаття передбачає покарання до 10 років в'язниці з конфіскацією майна. Справа досі перебуває у суді першої інстанції у Харкові.
  • Алла Александровська є почесною громадянкою Харкова.
На початок