«Робітники завершили майже все»: поблизу Полтави люди не можуть заселитися до квартир новобудови

«Робітники завершили майже все»: поблизу Полтави люди не можуть заселитися до квартир новобудови

«Робітники завершили майже все»: поблизу Полтави люди не можуть заселитися до квартир новобудови Суспільне Полтава

У селі Щербані Полтавського району близько п’яти років власники не можуть заселитися до своїх квартир у новобудові. Це тому, що багатоквартирний будинок не ввели в експлуатацію. У ньому не підключили електропостачання та каналізацію, а ще не встановили котли для опалення, каже власниця однієї з квартир Анастасія Крекотень.

Будинок у селі Щербані, Полтавського району, який не вводять в експлуатаціюСуспільне Полтава

Будинок у селі Щербані, Полтавського району, який не вводять в експлуатацію

Десятиповерхівку на в’їзді до села Щербані біля Полтави почали зводити близько п’яти років тому. Частину квартир у будинку розкупили ще тоді, коли його споруджували.

«Ось, на першому поверсі, ми купили квартиру у січні 2017 року. Маленька дитина, два роки, планували народжувати. Звісно, хотілося це все зробити у власному житлі. А виходить, що не можемо поки в’їхати. А ще ж розуміємо, що орендуємо житло, це теж гроші. Плюс, навіть щоб в’їхати в нашу квартиру, знадобиться теж час, ремонт. Це теж фінанси», ‒ каже власниця квартири у багатоповерхівці Тетяна Рой.

Заїхати у будинок жителі не можуть, бо його поки не здали в експлуатацію.

Власниця квартири у багатоповерхівці Анастасія КрекотеньСуспільне Полтава

Власниця квартири у багатоповерхівці Анастасія Крекотень

«Особисто ми уклали договір ще 2018 року. У нашому договорі було прописано, що дім буде зданий (в експлуатацію – ред.) до кінця четвертого кварталу 2018 року», ‒ каже власниця квартири у багатоповерхівці Анастасія Крекотень.

«Раз на два-три місяці я приходжу, і щоразу мені кажуть, що строки перенесли. Згідно з договором, 100% заплачені гроші. Тобто, з нашого боку договір повністю дотриманий», ‒ каже власник квартири у багатоповерхівці Олександр Тарайковіч.

2019 року, коли будинок вже звели, Олександр із родиною купив квартиру на другому поверсі.

Власник квартири у багатоповерхівці Олександр ТарайковічСуспільне Полтава

Власник квартири у багатоповерхівці Олександр Тарайковіч

«Робітники завершили майже все, за винятком того, що нема котла, опалення. І, по-моєму, все. Бо штукатурка, підлога за наш рахунок. Штукатурка чорнова тут є, електрика чорнова тут є», ‒ розповідає власник квартири у багатоповерхівці Олександр Тарайковіч.

«Дві основні зараз проблеми – це підключення електропостачання та каналізації. Ми підготували зараз офіційну претензію до забудовника, будемо надсилати, а так – усних мільйон звернень. В обласну раду зверталися, в секретаріат президента, звідки нас направили в обласну раду, з обласної – в районну раду, у Щербанівську ОТГ зверталися», ‒ розповідає Анастасія Крекотень.

Будинок у селі Щербані, Полтавського району, який не вводять в експлуатаціюСуспільне Полтава

Будинок у селі Щербані, Полтавського району, який не вводять в експлуатацію

Юрист Тарас Захаров каже: «Зараз зручно звертатися до органів місцевої влади, але потрібно розуміти, що юридично у них досить небагато повноважень. Зазвичай договором якраз і регулюються всі ці питання щодо строку введення в експлуатацію, можливих штрафних санкцій, але, на мою думку, зараз уже варто звертатися із письмовими заявами до забудовника із проханням роз’яснити, чому не було введено в експлуатацію в час, який визначений договором, а також просити його зазначити новий строк».

Представники компанії-забудовника «ЖБК Затишок-8» впродовж чотирьох днів висловити свою позицію журналістам Суспільного не змогли ні особисто, ні телефоном. У відділі продажу повідомили, що керівництво нині перебуває не у Полтаві, а відповісти на наші запитання зможе наступного тижня. Їхню позицію повідомимо, щойно вдасться отримати інформацію.

За словами юриста, якщо компанія-забудовник порушує умови договору, то можна звернутися і до правоохоронців.

Юрист Тарас ЗахаровСуспільне Полтава

Юрист Тарас Захаров

«Якщо наявні якісь правопорушення, то звичайно треба звертатися до правоохоронних органів, якщо якісь дії містять ознаки кримінального порушення, до суду. Особи, які фінансують це будівництво, можуть звертатися до суду про стягнення трьох відсотків річних та інфляційних витрат, бо, фактично, забудовник користується їхніми грошима без належних правових підстав», ‒ каже Тарас Захаров.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди