Рівне не претендувало на "кредитний" громадський транспорт. Але шанс є – Мінінфраструктури

Рівне не претендувало на "кредитний" громадський транспорт. Але шанс є – Мінінфраструктури

Ексклюзивно
Рівне не претендувало на "кредитний" громадський транспорт. Але шанс є – Мінінфраструктури Суспільне Рівне

Рівненська міська рада не надсилала проєктні пропозиції для участі у кредитному проєкті "Міський громадський транспорт України ІІ". Таку офіційну відповідь на запит Суспільного надали в Міністерстві інфраструктури України. Втім, там зауважили, що розглянуть можливість включити до проєкту додаткові пропозиції міст.

2 березня стало відомо, що 20 українських міст отримають нові тролейбуси, дуобуси, електробуси. Рівного серед переліку міст, які беруть участь у кредитному проєкті "Міський громадський транспорт України ІІ", немає. Чому так сталось Суспільне намагалося з'ясувати на місцевому рівні.

Суспільне звернулось з інформаційним запитом до міністра інфраструктури України Владислава Криклія з проханням проінформувати, чому Рівного немає серед переліку міст, які отримають транспорт у рамках проєкту. Зокрема, поцікавились:

  • чи було, коли та у який спосіб проінформовано міську владу Рівного та транспортні підприємства, компанії Рівного про можливість взяти участь у проєктах;
  • чи виражало інтерес до проєкту Рівне та чи подавало місто (профільні управління, підприємства) свої підпроєкти;
  • чи є можливість у міста Рівного на нинішньому етапі реалізації проєктів долучитися до них?
  • чим можете пояснити відсутність у проєкті таких міст як Рівне, Житомир, Дніпро?

Дали знати міській раді та ОДА

Суспільне отримало відповідь на інформаційний запит за підписом заступника міністра інфраструктури Дмитра Живицького.

"З метою ініціації залучення коштів Європейського інвестиційного банку для фінансування проєктів із розвитку міського пасажирського транспорту у містах України, Мінінфраструктури звернулося з листом від 26.09.2019 №2861/25/14-19 до обласних держадміністрацій та виконавчих комітетів міських рад із пропозицією заповнити в разі заінтересованості форму вираження інтересів та надіслати її до Мінінфраструктури", – йдеться у відповіді.

новий транспорт рівномуСуспільне Рівне

Усі офіційно отримані пропозиції, що відповідали критеріям відбору, включили до проєктної пропозиції щодо ініціювання інвестиційного проєкту "Міський громадський транспорт України ІІ". Її надіслали у Міністерство фінансів.

"Зазначаємо, що до Мінінфраструктури не надходили відповідні пропозиції від Рівненської міської ради, Рівненської обласної державної адміністрації та Житомирської обласної державної адміністрації", – заявили у Мінінфраструктури.

Можуть включити у перелік

За даними міністерства, індикативний перелік у проєктній пропозиції сформували з 18 міст України.

"Однак, остаточний перелік бенефіціарів Проєкту буде підтверджено після ратифікації Фінансової угоди "Міський громадський транспорт України ІІ" між Україною і ЄІБ та отримання кожним бенефіціаром відповідного позитивного висновку та/або рішення Міністерства фінансів України", – додали у міністерстві.

Уже за результатами цих висновків Мінінфраструктури та ЄІБ розгляне можливість включення додаткових пропозицій органів місцевого самоврядування до Проєкту.

Що відомо

  • У 2016-му році, за даним профільного міністерства, уряд схвалив залучення позики від Європейського інвестиційного банку у 200 мільйонів євро. Тоді ж була підписана фінансова угода, яку у квітні 2017-го ратифікувала Верховна рада.
  • Строк реалізації – травень 2023 року. Проєкт потрібен для підтримки органів місцевого самоврядування та комунальних транспортних підприємств у питаннях залучення пільгових кредитних коштів на оновлення парку трамваїв, тролейбусів, автобусів тощо.
  • У рамках проєкту ЄІБ закуповує 9 дуобусів для Івано-Франківська, 26 електробусів та 20 автобусів для Запоріжжя, 20 трамваїв, 100 автобусів і 1 кабіну фунікулеру для Києва, 29 тролейбусів для Луцька, 10 трамваїв та 100 автобусів для Львова, 40 автобусів для Миколаєва, 14 трамваїв для Одеси, 19 тролейбусів для Сум, 10 автобусів для Тернополя, 35 вагонів метро і 49 тролейбусів для Харкова, 40 тролейбусів для Чернігова, — повідомив Владислав Криклій.
  • Віталій Миронюк, який до жовтня 2019-го десять років був начальником міського управління транспорту, Суспільному сказав, що питання участі Рівного у проєктах обговорювалось і навіть готувались документи. Але чи подавали їх до Києва – знати не може, адже це не в компетенції управління.
  • Начальник управління з питань стратегічного розвитку та інвестицій Михайло Басюк, призначений на посаду у 2019 році, Суспільному пояснив, що у Рівному раніше робота для участі у таких проєктах не відбувалась централізовано. Зокрема, управління не займалося питанням участі у першому проєкті.
  • Міський голова Рівного 2008-2020 років Володимир Хомко коментувати ситуацію відмовився.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди