Платна камера в Хмельницькому СІЗО «заробила» понад 60 тисяч. Але вже місяць пустує

Платна камера в Хмельницькому СІЗО «заробила» понад 60 тисяч. Але вже місяць пустує

Платна камера в Хмельницькому СІЗО «заробила» понад 60 тисяч. Але вже місяць пустує Фото: Офіс омбудсмена з прав людини

Від реалізації в державній установі "Хмельницький слідчий ізолятор" експериментального проєкту з надання особам, взятим під варту, платної послуги з утримання в камері з поліпшеними побутовими умовами, на рахунки установи за понад півроку надійшло 63 тисячі 800 гривень.

Про це Суспільному розповів начальник установи Руслан Сухораб.

За його словами, з отриманих коштів 53 тисячі 800 гривень були витрачено на облаштування та ремонт трьох звичайних камер установи.

«На ремонт камери №35, що призначена для утримання восьми ув’язнених, було витрачено 25 тисяч 600 гривень. На ремонт камери №51 для утримання шести ув’язнених витратили 19 тисяч 300 гривень. На ремонт камери №70, що призначена для утримання чотирьох ув’язнених, було витрачено 8 тисяч 900 гривень», - каже начальник Хмельницького СІЗО.

Ремонт в одній із звичайних камер Хмельницького СІЗО. Фото: ДУ "Хмельницький слідчий ізолятор".Фото: ДУ "Хмельницьке СІЗО".

Ремонт в одній із звичайних камер Хмельницького СІЗО. Фото: ДУ "Хмельницький слідчий ізолятор".

Додає, в установі було відкрито і досі діє одна платна камера для засуджених, що перебувають у СІЗО під вартою.

«З того часу, як ми її відкрили, у цій камері завжди проживали двоє засуджених. Але вже приблизно місяць там ніхто не живе. Один із «мешканців» отримав вирок і був ув’язнений. Інший за порушення вимог режиму установи був покараний і виселений з платної камери в звичайну. Такі умови для виселення були передбачені умовами експериментального проєкту. Зараз засуджений хотів би повернутися до платної камери, але ніде не прописано, як таке повернення має відбуватися. Тому наразі камера вільна, чекаємо на тих, хто виявить бажання нею скористатися», - каже Руслан Сухораб.

Санвузол у звичайній камері після проведеного ремонту. Фото: ДУ "Хмельницький слідчий ізолятор".Фото: ДУ "Хмельницьке СІЗО".

Санвузол у звичайній камері після проведеного ремонту. Фото: ДУ "Хмельницький слідчий ізолятор".

За словами начальника Хмельницького СІЗО, після отриманих зауважень від Офісу Уповноваженого з прав людини Верховної ради України, платна камера може використовуватися і жінками, і неповнолітніми, засудженими до взяття під варту. Але, каже Руслан Сухораб, поки ні жінки, ні неповнолітні, що перебувають у Хмельницькому СІЗО, не виявляли бажання скористатися такими послугами.

Що відомо

  • Наприкінці червня 2021 року у Хмельницькому СІЗО, в рамках експериментального проєкту, було відкрито платну камеру з поліпшеними побутовими умовами.
  • Перебування у платній камері коштує від 780 гривень за добу до 4910 гривень на місяць. Жити у ній можуть лише ув’язнені, вирок відносно яких ще не набрав законної сили.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди