100 днів на посаді: що встиг зробити голова Хмельницької ОДА Сергій Гамалій

100 днів на посаді: що встиг зробити голова Хмельницької ОДА Сергій Гамалій

100 днів на посаді: що встиг зробити голова Хмельницької ОДА Сергій Гамалій Суспільне Поділля

Сергій Гамалій на посаді голови Хмельницької обласної державної адміністрації пропрацював 100 днів. В ефірі програми «Сьогодні. Головне» на Суспільному Поділля він розповів про процес вакцинації в регіоні, пріоритетні напрямки роботи, а також пояснив свою кадрову політику.

«Не влаштовував «полювання на відьом». Але кадрові призначення й надалі відбуватимуться»

Після призначення Сергія Гамалія головою Хмельницької ОДА усі заступники його попередника написали заяви на звільнення. І майже усі були звільнені. У стінах обласної державної адміністрації продовжує працювати лише один заступник, який прийшов на посаду ще за часів головування в обласній адміністрації Вадима Лозового – Сергій Ткачук. У громадських активістів, зокрема голови ГО «Жіночий антикорупційний рух» Альони Берези така постійність викликає подив.

«Я ніколи не влаштовував якогось «полювання на відьoм». З самого початку, коли я був призначений на цю посаду, була проведена нарада з усіма заступниками та начальниками департаментів. Я тоді усіх запевнив, що хто готовий працювати в нашій команді, я тільки «за». Наразі зі мною залишився працювати лише один заступник, який працював ще за попереднього голови обласної адміністрації - Сергій Ткачук. Він чудово, як на мене, виконує свою роботу, у мене до нього не має жодних питань, він «тягне» свій напрямок. Я не можу звільняти людей тільки тому, що вони комусь не подобаються. Я вважаю, що якщо людина тягне роботу - вона має працювати й надалі. І навіть, якщо вона не зовсім «тягне» свою роботу і в мене до неї є якісь запитання, то змінити взагалі все на 100% теж не завжди можливо. Бо є закон «Про державну службу», він захищає працівника і процес його звільнення може бути тривалим», - пояснив голова ОДА.

Серед призначених Сергієм Гамалієм - начальниця департаменту соціального захисту Ірина Ковальчук та директорка Державного архіву Хмельницької області Катерина Бурдуваліс. Без очільника поки залишається департамент охорони здоров’я, директор якого Олександр Худенко звільнився після призначення Сергія Гамалія. На стадії реорганізації знаходиться департамент науки і освіти та управління сім’ї, молоді та спорту, їх, за розпорядженням голови обласної державної адміністрації, мають об’єднати в один департамент та, відповідно, оголосити конкурс на керівника уже нового об’єднаного департаменту та начальників управлінь.

«Конкурс на цю посаду проводитиметься Хмельницькою обласною державною адміністрацією і її отримає переможець конкурсу. На нього зможе податися той, хто відповідатиме вимогам. Цей конкурс ми ще не оголошували, але, обіцяю, він проводитиметься прозоро і публічно», - запевнив Гамалій.

За словами голови Хмельницької ОДА, у нього незабаром з’явиться ще один заступник – з питань цифрового розвитку та трансформацій.

«Мінцифра - це взагалі один з найкращих проектів президента, він дійсно вдалий. У нас на рівні Хмельницької ОДА питання цифровізації курує наразі один із заступників, який в цифрових технологіях розуміється не дуже. А у тому відділі, який відповідає зараз за цифрові трансформації, працює, якщо я не помиляюсь, тільки дві людини. Про який розвиток цифрових технологій може йти мова? Тому в нас є людина, це власник ІТ-компанії, він гарно розбирається в цифрових технологіях і вже пройшов погодження в Мінцифрі», - зазначив Сергій Гамалій.

Читайте також: Стало відомо, хто може очолити районні адміністрації на Хмельниччині

У лютому цього року були також звільнені усі голови районних державних адміністрацій в Хмельницькій області. Більшість з них - через ліквідацію РДА, яких, після адміністративно-територіальної реформи, в області має залишитися лише три – Хмельницька, Шепетівська та Кам’янець-Подільська. Наразі на сайті НАЗК опубліковані декларації трьох кандидатів на посади трьох РДА краю – Дениса Дунця, Анатолія Катеренчука та Олександра Анур’єва. Усі вони не відомі широкому колу громадськості краю. На запитання, хто подавав саме їхні кандидатури на погодження, Сергій Гамалій відповів, що це, як і передбачає закон, зробив він як голова Хмельницької ОДА.

«Це якраз ті люди, в яких я впевнений, впевнений в їх роботі. Я особисто з ними знайомий, а те, що вони не надто відомі, то, можливо, це і не так погано. Я за те, щоб якраз люди з бізнесу займалися державною політикою і розбудовою нашого регіону. Я вважаю, і багато людей так вважають, що цей досвід є успішним. Так само, як робити успішний бізнес, треба намагатися зробити свою область, місто теж успішними», - сказав Гамалій.

За його словами, зараз кандидати на посаду голів районних державних адміністрацій проходять спецперевірку, після якої в обласній адміністрації будуть очікувати на розпорядження президента щодо їх призначень.

«Зробити з Малієвець подільський Версаль»

У пріоритеті роботи Хмельницької ОДА, каже її очільник Сергій Гамалій, наразі медична галузь.

«На сьогоднішній день - це найважливіше, над чим ми працюємо. Ми завершили будівництво семи приймальних відділень, ще три будуть завершені протягом місяця. В планах - модернізація протипухлинного центру. Також закінчення будівництва обласної дитячої лікарні, на що цього року вдалося залучити 79 мільйонів гривень: 71 мільйон - гроші з державного фонду реконструкції та розвитку, ще 8 мільйонів виділимо з обласного бюджету», - розповів голова обласної державної адміністрації.

Він також додав, що йому дуже хочеться змінити привабливість нашого регіону, зокрема туристичну та інвестиційну, популяризувати Хмельниччину. Адже, каже, це також впливає на добробут жителів області.

«Сьогодні, завдяки програмі президента «Велике будівництво», ми розбудовуємо нашу інфраструктуру. У нас з'являються дійсно гарні дороги, люди можуть подорожувати. Раніше людина не мала такого бажання - виїхати, наприклад, з Києва до Кам'янця-Подільського, тому що дорога погана, краще було полетіти кудись. Зараз розвиток інфраструктури сприяє розвитку внутрішнього туризму», - переконаний Сергій Гамалій.

На першій своїй пресконференції на посаді голови Хмельницької обласної державної адміністрації Сергій Гамалій показував чималу папку проектів щодо розвитку Хмельниччини. Наразі з цих проектів в області уже зроблено перші кроки для реалізації двох.

Читайте також: Другий етап: як працюють стаціонарні пункти щеплень на Хмельниччині

«Це були уже майже готові проекти, перш ніж їх мені показали. І моя задача полягає у тому, щоб допомогти зараз їх втілити у життя. Дійти з їхньою реалізацією до кінця, а не зупинитися на пів кроку. Це проекти, які стосуються збереженню паркового комплексу у Маліївцях та розвитку туризму на Бакоті. Я упевнений, що Маліївці можуть черговим Версалем, але на Хмельниччині. Щодо Бакоти, то там незабаром з’являться кемпінги для туристів, бо я переконаний, туди б їздило чимало людей, якби там були нормальні умови для ночівлі», - сказав голова Хмельницької ОДА.

Сергій Гамалій додає, що з часом папка з проектами зменшується, хоч і не так швидко, якби хотілося. Причини, які озвучив голова обласної адміністрації, об’єктивні – пандемія COVID-19 та недостатність коштів на розбудову інфраструктури. «Але це не означає, що ці проекти ніколи не будуть реалізовані. просто їх реалізація відтерміновується в часі», - запевнив очільник області.

«Вакцинуюся від Covid, якщо це буде потрібно для суспільства»

На Хмельниччині 25 лютого розпочалася перша хвиля вакцинації від COVID-19 індійською вакциною Oxford/AstraZeneca (Covishield). Її Хмельниччина отримала 18 тисяч 300 доз. Зараз в області активно вакцинуються медики, залишкові дози вакцини, зо дозволом уряду, отримують публічні особи – політики, громадські активісти тощо. Станом на 23 березня в області вакциновано майже 3 тисячі 500 людей.

Темпи вакцинації в регіоні голова обласної державної адміністрації оцінив, як позитивні.

«Ми починали з однієї мобільної бригади. На сьогоднішній день вже маємо 13 мобільних бригад, які проводять вакцинацію. Примусово нікого не змушуємо вакцинуватися, але маємо поки досить невелике коло осіб. Як на мене, до переліку тих, хто має право вакцинуватися, можна було б додати інші категорії. Бригади вже з’явилися і ми можемо вакцинувати зараз більше людей, не лише лікарів. Я б дозволив першочергово вакцинувати представників силових структур, які безпосередньо працюють з людьми. Зараз є таке бачення у МОЗ, що до переліку осіб, які повинні мати першочергове право на вакцинацію, долучити освітян – викладачів, вчителів. На мою думку, їх вакцинувати теж необхідно. Чим ширшим буде коло тих, хто має право на вакцинацію, тим більше буде бажаючих. І тим кращі будуть темпи вакцинації», - вважає Сергій Гамалій.

Щодо особистої вакцинації, то, за словами Сергія Гамалія, він чекатиме своєї черги, але «якщо це буде потрібно для суспільства – зроблю щеплення в будь-який час».

«Щеплення робитиму в Україні, і, напевно, в Хмельницькій області. Швидше за все це буде в якійсь хмельницькій лікарні, ще може бути Кам’янець-Подільський», - сказав голова Хмельницької ОДА.

Читайте також: Зеленський звільнив 14 голів районних держадміністрацій Хмельниччини

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди