Довженко-Центр готує першу ретроспективу Леоніда Могилевського — режисера, який надихав Тарантіно

Довженко-Центр готує першу ретроспективу Леоніда Могилевського — режисера, який надихав Тарантіно

Довженко-Центр готує першу ретроспективу Леоніда Могилевського — режисера, який надихав Тарантіно Кадр з фільму "Париж у сутінках"

Довженко-Центр готує першу в Україні масштабну ретроспективу режисера Леоніда Могилевського — на його честь Квентін Тарантіно назвав одного з героїв свого фільму "Джанґо вільний". МОҐІ FEST відбудеться з 13 до 26 квітня під час "Французької весни".

Леонід Могилевський (1899-1976) – режисер, родом з Одеси. На початку своєї кінокар’єри очолював відділ кінохроніки ВУФКУ (Всеукраїнське фотокіноуправління, 1922-1930), був колегою по цеху Дзиґи Вертова та Михаїла Кауфмана. Разом з Олександром Довженком ініціював створення першої кінотеки українських фільмів.

У 1929 році Могилевський емігрував до Франції та взяв ім’я Леонід Моґі (Léonide Moguy), з яким прославився на весь світ. Він створював фільми у Франції, Італії та США. Серед найвідоміших стрічок Моґі – "Вірсавія" (1947), номінована на Велику міжнародну премію Венеційського кінофестивалю, та "Завтра – надто пізно" (1950), яка претендувала на "Золотого Лева" – головну нагороду Венеційського кінофестивалю, — та визнана найкращим італійським фільмом року.

Моґі FEST

Моґі FEST

У сучасній попкультурі ім’я Леоніда Моґі засяяло новими фарбами завдяки Квентіну Тарантіно. Його фільми – "Париж у сутінках" (1943) та "Аравійську пригода" (1944) – Тарантіно згадує серед стрічок, які надихали його на створення "Безславних виродків". А в "Джанґо вільний" навіть є персонаж, названий на честь Леоніда Могилевського – Леонід Моґі.

Програма МОҐІ FEST:

13 квітня – "В'язниця без ґрат" (1938, Prison sans barreaux)

14 квітня – "Дезертир"(1939, Je t'attendrai)

15 квітня – "Документи епохи" (1928)

20 квітня – "Париж у сутінках" (1943, Paris After Dark)

21 квітня – "Аравійська пригода" (1944, Action in Arabia)

22 квітня – "Завтра вже запізно" (1950, Domani è troppo tardi)

23 квітня – "Дайте мені шанс" (1957, Donnez-moi ma chance)

Усі покази будуть проходити на СЦЕНІ 6 Довженко-Центру.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше