У Словаччині ультраправого депутата засудили до 4 років в'язниці за нацистську символіку

У Словаччині ультраправого депутата засудили до 4 років в'язниці за нацистську символіку

У Словаччині ультраправого депутата засудили до 4 років в'язниці за нацистську символіку
. AP

Спеціалізований кримінальний суд Словаччини визнав винним у поширенні нацистської ідеології лідера радикальної правої націоналістичної партії L’SNS Маріана Котлебу, засудивши чинного депутата до чотирьох років і чотирьох місяців в'язниці.

Як пише місцеве видання Aktuality, Котлеба неодноразово використовував неонацистський числовий символ 1488, зокрема, коли організував демонстративний захід, на якому роздав гроші на таку суму трьом родинам.

Суд також взяв до уваги заяву журналіста Петра Геттінгена, який розповів про інтернет-магазин, заснований минулого року Котлебою разом зі своїми братами Мартіном і Мареком. Покупці, що купували в магазині на суму більшу, ніж 1488 євро, отримували балончик зі сльозогінним газом. При купівлі на понад 8818 євро покупець отримував у подарунок телескопічний кийок.

14/88 — кодове гасло, яке іноді також уживається як привітання або підпис, у неонацистів, націоналістів та інших ультраправих. Число 14 означає чотирнадцять слів (англійською) ідеолога білого націоналізму Девіда Лейна: "Ми мусимо забезпечити існування нашого народу і майбутнє для білих дітей". Число 88 є закодованим привітанням "Heil Hitler!", оскільки літера H стоїть у латинській абетці восьмою, а також означає "88 заповідей білої людини", написаних Лейном.

Згідно з рішенням суду, "Котлеба скоїв злочин, заснувавши, підтримуючи і просуваючи рух, спрямований на придушення основних прав і свобод людини". Пом'якшувальною обставиною у справі стало те, що Котлеба до скоєння злочину "вів нормальний спосіб життя".

"Оцінивши всі обставини, суд дійшов висновку, що він діяв свідомо. Ступінь серйозності його дій тим вище, що він діяв як член парламенту", — сказав суддя.

"Я трохи зворушений. Через 15 років після скасування Словацької співдружності Словацька Республіка була нарешті звільнена від головного представника екстремізму. Котлеба заслуговує беззастережного ув'язнення. Це сигнал усім демократично налаштованим людям, що суди і прокуратура стануть на захист людей, які стали жертвами фашизму і екстремізму", — сказав обвинувач Томаш Хонц про рішення суду.

За його словами, тепер генеральний прокурор країни повинен розглянути позов про розпуск партії Котлеби L’SNS.

Котлеба подав апеляцію на рішення суду, заявивши, що "очікував іншого" і "суддя не врахував жодних доказів на його захист".

Що відомо

  • На парламентських виборах в Словаччині впевнено переміг рух "Звичайні люди і незалежні особистості" (OLaNO), який вважається опозиційним. Лівоцентристська партія "Smer-Соціальна демократія", що правила країною 12 років, переходить в опозицію.
На початок