Велике інтерв'ю Артема Прими - про свій сезон 2020/21, найкращі моменти та плани на Олімпіаду

Велике інтерв'ю Артема Прими - про свій сезон 2020/21, найкращі моменти та плани на Олімпіаду

Ексклюзивно
Велике інтерв'ю Артема Прими - про свій сезон 2020/21, найкращі моменти та плани на Олімпіаду IBU

Ексклюзивне інтерв'ю Артема Прими для Суспільне Спорт.

Український біатлоніст Артем Прима у сезоні 2020/21 провів 32 гонки - він змагався на кожному етапі Кубка світу, а також на чемпіонаті Європи та світу. У загальному заліку Кубка світу 33-річний атлет фінішував на 33-му місці, в його активі 212 очок (другий результат у кар'єрі).

Під час сезону Артем тричі заїжджав у топ-10 найкращих на рівні Кубка світу, встановлював особисті рекорди на світовій першості, а також став одним з небагатьох біатлоністів, які провели повну програму чемпіонату світу. Він також виграв єдине "золото" сезону для України - став чемпіоном Європи у переслідування.

Читайте також: Артем Прима - один з 15 біатлоністів, які провели повну програму чемпіонату світу

Однак після чемпіонату світу виступи Прими погіршилися. Перед початком восьмого етапу Кубка світу в Нове-Место в українського біатлоніста виникли проблема із попереком, через що пропустив дві гонки переслідування у Чехії. А на останньому етапі в Естерсунді Прима фінішував на 83-му місці у спринті, достроково закінчивши для себе сезон.

В ексклюзивному інтерв’ю Суспільне Спорт Артем Прима розповів, про що шкодує наприкінці сезону та які плани має на наступний олімпійський рік.

 • Про заключний спринт в Естерсунді

"Що тут сказати: «Застрелився». Я прийшов на "лежку", і вітер піддував, через це не влучив перший постріл. Я це помітив і зробив поправку на два в бік, і почав влучати. А вже потім вітер знов змінив напрямок, почав зліва піддувати, через це друга хиба. Тобто, за словами тренера, мені не пощастило в певній мірі, а на "стійці" це вже мої хиби, міг сміливо працювати чисто. Я перший постріл перетримав, відправив у молоко і вже почав стріляти не в своєму ритмі".

 • Про фізичний стан після Нове-Место

"Почувався більш-менш, але зрозуміло, що відчувається вже солідна втома. Вже багато стартів відбігав по сезону. Перше коло [у спринті] пройшов непогано, але потім, коли пішов на два штрафних, зрозумів, що в таких кондиціях боротися за щось буде складно. Біг вже не на такому азарті, а коли ще дві хиби дав, то допрацьовував у середньому темпі.

 • Про вплив виступу на чемпіонаті світу на заключний триместр

"Не можу так сказати, що саме це вплинуло. Адже у всіх було багато стартів по сезону, я також дивився трансляції персьюту в Естерсунді і бачив, як усім важко. Всі мають розуміти, що спортсмени такі ж люди, як і всі, і в них також накопичується втома. Кожному наприкінці сезону важче, бо вже не ті різкі рухи: десь не вистачає, десь підвисаєш. Якщо по сезону пропускав якісь старти або було не так багато етапів, то звичайно можна вийти наприкінці та краще відпрацювати. А коли сезон робочий, постійно виступаєш, то і ситуація на останніх етапах буде ненайкраща.

 • Про проблеми з попереком

"Це професійний момент. Вона турбує постійно. Минулий рік, десь півсезону мені лікар перед кожною гонкою або мазями допомагав, або ж тейпом заклеював. А в цьому, я до Нове-Место взагалі не мазався, було дуже добре. Утім, наприкінці воно далося взнаки. Це професійне: як у бас-гітариста відчувається біль у пальцях наприкінці багатогодинного концерту, так в нас в будь-якому разі будуть проблеми зі спиною. Ми постійно з гвинтівкою, і це наш найбільший м’яз, ним постійно штовхаєшся. Завжди на поперек велике навантаження. Рано чи пізно воно дається взнаки. Тобто мазі або тейп – це правило, як взяти зранку і зробити зарядку. А коли вже ускладнення і прихопить, то доводиться робити уколи. Але на них краще не бігати. Якщо ж є 5-6 днів відпочинку то можна поробити процедури, в нашого лікар є спеціальний апарат. Це дає свій результат. Я біг на другий день після уколу на етапі в Чехії, але так краще не робити, бо зі свого досвіду знаю, що воно до чогось хорошого не призведе".

 • Підсумки сезону 2020/21

"Якщо брати з літньої підготовки, як все починалося, то так, з цим коронавірусом все було важкувато. На "вкатці" у фінському Вуокатті теж не все було гаразд і на перших етапах ногами програвали – було важко. Відчувалося, що десь підготовки в горах не вистачало, а десь, певно, ще не розбігався. А потім вже за 2-4 старти перші розбігся і знову ж десь брак підготовки на високогір‘ї давався взнаки.

На чемпіонаті Європи було моє бажання виступити і все ж "посміхнулася" мені польська земля. Вийшло все те, що я і планував. Потім на чемпіонаті світу все склалося непогано. Зміг показати конкурентноздатний виступ і у всіх гонках міг боротися. Але, звичайно, якщо брати світову першість, то десь би на хибу менше, щоб поборотися за топ-6 – це було б ідеально, а за топ-3 - то взагалі. Це біатлон, і як вже склалося. Втім, я дуже радий, що ми змогли дати бій лідерам у естафетах. Були четвертими в змішаних, а в чоловічій стали п‘ятими. Я вважаю, що на високому рівні пройшли. Чудово, що так вийшло".

 • Найкраща гонка сезону-2020/21

"Мабуть, в Душніках на Європі. Мені сподобався ця гонка переслідування, де я став першим, бо була цікава конкуренція. Вона була швидка, не все було гаразд зі стрільбою і довелося наздоганяти. Мабуть, саме вона мені сподобалася найбільше в цьому сезоні. Якщо брати саме особисті старти. Дивлячись на командні старти, то сінгл-мікст та мікст пригадаю. Особливо дуже переживали за змішану естафету – першу гонку на світовій першості. Ми боролися за топ-3 і я пригадую, як ми з Дімоном [Підручним] стояли і підганяли Олену [Підгрушну]. Були далеко, і я впевнений вона цього не чула, втім кричали і своїм духом хотіли їй допомогти. Але вже на той момент так вийшло. Гонка точно була дуже хвилююча для нас і вона запам’ятається".

 • Про перебування поза топ-30 у загальному заліку

"Чесно кажучи, це в певній мірі мене засмутило. У першу чергу, через те, що після чемпіонату світу приїхав на заключні три етапи і не зміг взяти жодного залікового пункту в особистих гонках. Це дуже погано для мене. Бодай в одній гонці заїхати в ті ж топ-40 або ж топ-30 – це було би непогано в першу чергу для себе. Я хотів і ставив десь перед собою завдання спробувати залишитися серед тридцятки найкращих. Але не вийшло, так став 33-м, не так далеко, але все ж це мене трохи засмутило".

 • Про перспективи на Олімпійський сезон

"Це вже професіонали і керівництво будуть робити певні висновки. Розглянуть детально усе і зможуть сказати про перспективи. І як я вже казав, будь-який хороший старт надає впевненості у власних силах. Ті ж хороші результати дають нам розуміння, що ми можемо конкурувати та поборотися за топ-6. Тим паче, коли є такі елітні в біатлоні країни, як Норвегія, Німеччина, Франція, Швеція, Італія, Австрія і ми можемо нав’язувати їм боротьбу. Може й нам у певний момент посміхнеться вдача".

 • Про плани на наступний сезон

"Усі чудово знають, чого хочеться спортсмену в спорті найвищих досягнень. Підніматися якомога вище. В першу чергу вже у підготовчому періоді до зимового сезону буде видно, як ми його проведемо. Адже невідомо, як воно буде у світі з цим вірусом: чи зможемо ми виїжджати кудись на збори чи ні. Багато факторів буде впливати, тому буду дивитися в процесі над чим треба буде більше попрацювати. Поставимо завдання перед собою та намагатимемося виконувати все".

 • Про майбутню Олімпіаду

"Сподіваюсь, що ці Ігри стануть найкращими для менеПоки що найкращий результат - 32-е місце в спринті на Олімпіаді в Сочі-2014. Вони будуть вже третіми для мене. З обережністю скажу, відчуваючи, що в мене всередині. Сподіваюсь, що вистачить досвіду, сил та вдачі. Дійсно, потрібно, щоб вона була. Вже скільки я у спорті, навіть дивлячись на приклад Бьо – сильний, лижі на рівні, з топ-країни, але коли вдача відвертається, не так стріляєш, ще щось, і ти вже не перший. Удача в спорті це не менш важливий фактор. Маю надію, що усі фактори зійдуться і хоча б в одній гонок у Пекіні-2022 усе вийде".

Топ-5 результатів Артема Прими у сезоні-2020/21

Особисті гонки

 • 1-е місце - гонка переслідування (чемпіонат Європи в Душниках-Здруй);
 • 6-е місце - спринт (чемпіонат Європи в Душниках-Здруй);
 • 6-е місце - індивідуальна гонка (чемпіонат Європи в Душниках-Здруй);
 • 8-е місце - гонка переслідування (чемпіонат світу в Поклюці);
 • 9-е місце - індивідуальна гонка (чемпіонат світу в Поклюці).

Командні гонки

 • 3-е місце - змішана естафета (чемпіонат Європи в Душниках-Здруй);
 • 4-е місце - змішана естафета (чемпіонат світу в Поклюці);
 • 4-е місце - одиночний мікст (чемпіонат світу в Поклюці);
 • 5-е місце - чоловіча естафета (чемпіонат світу в Поклюці);
 • 5-е місце - змішана естафета (Кубок світу в Нове-Место).

Що відомо

 • Артем Прима тричі виступав на зимових Олімпійських Іграх. Найкращий результат - 32-е місце в спринті на Олімпіаді в Сочі-2014;
 • Найкращий результат у особистих гонках на рівні Кубка світу - п'яте місце в спринті в Обергофі у 2014 році;
 • Чотириразовий чемпіон Європи: 2011 - Ріднау, індивідуальна гонка, 2018, 2020 - Ріднау та Раубічі, змішана естафета, 2021 - Душники-Здруй, гонка переслідування.
Категорії
Медальний залікКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спорт