В Україні почалася друга хвиля щеплень від COVID-19. Кого і як вакцинуватимуть

В Україні почалася друга хвиля щеплень від COVID-19. Кого і як вакцинуватимуть

В Україні почалася друга хвиля щеплень від COVID-19. Кого і як вакцинуватимуть
УНІАН

В Україні у зв’язку зі стартом чергової ланки другого етапу вакцинації від COVID-19 одночасно із мобільними бригадами розпочали роботу стаціонарні пункти щеплень. Поки відкрилися 565 пунктів, а згодом МОЗ планує розгорнути понад 2 тисячі стаціонарних кабінетів щеплень.

Про це під час брифінгу 22 березня розповів міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

"22 березня 2021 року в Україні починається чергова ланка 2-го етапу вакцинації. До організації щеплень окрім мобільних бригад додаються ще стаціонарні пункти щеплень в кількості 565 одиниць", – повідомив він.

За словами Степанова, на цьому етапі, окрім людей з критичним ризиком інфікування, медиків та осіб, залучених у боротьбі з пандемією, щеплення отримуватимуть сімейні лікарі. Загалом по всій території країни планується розгорнути понад 2 тисячі стаціонарних пунктів щеплень.

Протягом другого етапу вакцинації МОЗ планує вакцинувати

  • працівників системи громадського здоров'я
  • працівників соціальної сфери
  • людей старше 80 років

Степанов нагадав, що дорожня карта передбачає можливість паралельного проведення кількох етапів вакцинації.

"Алгоритм дорожньої карти вакцинації достатньо гнучкий. На практиці це означає, що розгортання 2-го етапу можливе з одночасним функціонуванням 1-го етапу, що ми й зробили. На сьогодні ми вакцинуємо всіх людей які перебувають на 1-му або 2-му етапі вакцинації", – наголосив він.

За словами міністра, загалом станом на ранок 22 березня в Україні було проведено 111 025 щеплень.

Що відомо

  • Станом на ранок 22 березня в Україні підтвердили 7893 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19, одужали 2993 пацієнти.
  • Фахівці НАН України прогнозують збільшення кількості нових випадків COVID-19 у другій половині березня на рівні 11-15 тисяч хворих на добу.
  • Прем'єр-міністр Денис Шмигаль оголосив про початок третьої хвилі пандемії коронавірусу в Україні.

На початок