Тисячі евакуйованих, весілля та катання на горі. Як Австралія оговтується після повені

Тисячі евакуйованих, весілля та катання на горі. Як Австралія оговтується після повені

Тисячі евакуйованих, весілля та катання на горі. Як Австралія оговтується після повені
Associated Press

Східне узбережжя Австралії на вихідних постраждало внаслідок найсильнішої за останні пів століття повені. Рятувальники евакуювали зі східного узбережжя країни близько 18 тисяч людей, утім дехто з них не втрачає оптимізму.

Як пише BBC, тривалі дощі викликали розлив річок і прорив дамби поблизу Сіднея та і на південному сході Квінсленда. За словами прем'єр-міністра Скотта Моррісона, повінь завдала серйозної шкоди районам, де проживає близько третини 25-мільйонного населення Австралії.

Влада видала близько 20 наказів про евакуацію по всьому штату і оголосила до 38 локальних зон зонами стихійного лиха. Очільниця Нового Південного Вельсу Гледіс Береджиклян заявила, що регіон постраждав від катастрофи, яка стається "один раз на 100 років".

Наразі на цьому боці континенту спостерігається явище Ла-Нінья, яке зазвичай приносить більше опадів і тропічних циклонів впродовж літа. Зокрема, з грудня по березень на сході Австралії спостерігається збільшення середніх опадів на 20%.

Австралія
Повінь в Австралії, 21 березня 2021. Associated Press

Австралія
Повінь в Австралії, 2021. Associated Press

Мер прибережного міста Порт Маккуорі-Гастінгс Пета Пінсон повідомила, що впродовж 21 березня в регіоні очікують значні опади. За її словами, ситуація в регіоні лише ускладниться, оскільки там вже перевищений рівень ґрунтових вод, а річкеи вийшли з берегів.

Австралія
Австралія, 2021. Associated Press

Австралія
Австралія, 2021. Associated Press

Врятоване весілля та нові розваги

19 березня у день свого весілля Куйт Фотерінгем написала у Twitter, що вони зі своїм майбутнім чоловіком не можуть потрапити в церкву через те, що дорогу до неї затопило. Згодом вона повідомила, що їм все ж вдалося потрапити на церемонію. У цьому їм допоміг гелікоптер Affinity Helicopters, який забрав майбутнє подружжя і довіз їх до місця проведення весілля.

Австралія
Австралія, 2021. Twitter, Kate Fotheringham

Попри те, що останні кілька днів виявилися досить складними для людей, вони не втратили надію та почали знаходити плюси в ситуації. Одна з сімей влаштувала катання на схилі, який через повінь перетворився на грязьову ковзанку. Спершу діти та батьки самі спускалися з гірки, утім згодом до них під'їхали поліцейські. Родина вирішила, що вони роблять щось не так і можуть отримати штраф, утім правоохоронці просто вирішили на десять хвилин доєднатися до забави і покататися на дошках разом з дітьми.

Австралія
Австралія, 2021. Twitter

Рятувальники також витягли з води свійських тварин, зокрема корів та кіз, які опинилися у водних пастках внаслідок повені.

Що відомо

  • Сильні дощі в Австралії розпочалися 18 березня, що призвело до прориву дамби Варрагамба, спричинивши підтоплення доріг, обриву ліній електропередач та виходу річок з берегів.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок