Туреччина вийшла з європейської конвенції щодо захисту жінок. Рада Європи відреагувала

Туреччина вийшла з європейської конвенції щодо захисту жінок. Рада Європи відреагувала

Оновлено
Туреччина вийшла з європейської конвенції щодо захисту жінок. Рада Європи відреагувала
.

Туреччина вийшла з Конвенції Ради Європи про запобігання та протидію насильству проти жінок та домашньому насильству (Стамбульська конвенція), яка була підписана у 2011 році. У Раді Європи назвали це рішення "руйнівним".

Як повідомляє турецька державна інформагенція Anadolu, відповідний указ президента країни Реджепа Тайіпа Ердогана був опублікований 20 березня в офіційному віснику Resmi Gazete.

Міністр у справах сім'ї, праці та соціальних служб Зехра Зумрут Сельчук стверджує, що права жінок гарантовані внутрішнім законодавством Туреччини, особливо в Конституції. Вона заявила, що насильство над жінками є злочином проти людства, і Туреччина продовжить боротьбу з насильством за принципом "нульової толерантності". Аналогічну думку висловив директор з комунікацій Фареттин Алтун. За його словами, Туреччина рішуче продовжує боротьбу за те, щоб жінки більше брали участь у соціальному, економічному, політичному та культурному житті.

Як зазначає агенція Associated Press, раніше представники Партії справедливості та розвитку, очолювану Ердоганом, заявляли про необхідність перегляду документа. На їхню думку, він заохочує розлучення, просуває культуру ЛГБТ і, таким чином, суперечить цінностям Туреччини.

Генеральна секретарка Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич у відповідь заявила, що це рішення є руйнівним та "компрометує захист жінок у Туреччині", а також у світі.

"Цей крок є величезною невдачею для цих зусиль і дуже плачевним, оскільки компрометує захист жінок в Туреччині, по всій Європі та за її межами", — заявила вона.

Пейчинович-Бурич зазначила, що Стамбульська конвенція охоплює 34 європейські країни і розглядається як "золотий стандарт" у міжнародних зусиллях із захисту жінок і дівчат від насильства, з якими вони стикаються щодня.

Що це за Конвенція

Конвенція Ради Європи про запобігання насильству щодо жінок була підписана у травні 2011 року в Стамбулі. Туреччина стала першою країною, яка ратифікувала цей документ. Після неї Конвенцію підписали ще 33 країни, в тому числі Україна. Стамбульська конвенція набула чинності 1 серпня 2014 року.

Держави-підписанти зобов'язалися вживати заходів щодо запобігання насильству над жінками, а також для захисту жертв насильства і переслідування агресорів за законом.

Що відомо

  • У серпні 2020 року після 238 днів голодування у турецькій в'язниці померла курдська правозахисниця, юристка Ебру Тімітік.
  • Затримана у вересні 2018 року Тімтік була засуджена до 13 і шести місяців позбавлення волі. На знак протесту у лютому 2020 року вона разом з колегою Айтаком Унсалом оголосили голодування.
  • У березні 2021 року в Австралії понад 100 тисяч людей вийшли на протест проти сексуального насилля та дискримінації жінок.
  • За даними ВООЗ, кожна четверта жінка та дівчина у всьому світі зазнала фізичного або сексуального насилля з боку чоловіка чи партнера-чоловіка.
  • Згідно з опитування Організації Об'єднаних Націй, 29% українців впевнені, що жінка сама провокує насильство, одягаючись занадто відверто.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок