У Wikipedia з’явилися понад 800 нових статей про Україну – МЗС

У Wikipedia з’явилися понад 800 нових статей про Україну – МЗС

У Wikipedia з’явилися понад 800 нових статей про Україну – МЗС
Фото: Pixabay

Під час "Місяця культурної дипломатії" у період із 10 лютого по 10 березня 2021 року Український інститутЗаснована у 2017 році державна установа, яка представляє українську культуру у світі та формує позитивний імідж України за кордоном спільно із МЗС та ГО "Вікімедіа Україна" закликали користувачів онлайн-енциклопедії додавати та вдосконалювати статті про українську культуру.

Як повідомляється на сайті Міністерства закордонних справ, загалом у цей період у рамках кампанії #UkraineEverywhere вдалося створити 812 та вдосконалити понад 1200 статей українською та іншими мовами світу.

“Завдяки цьому проєкту у Wikipedia з’явилися сотні нових статей різними мовами про Україну, її культуру, досягнення і потенціал. Люди в усьому світі зможуть дізнатися щось нове про нашу країну. Переконаний, що це спонукатиме багатьох з них згодом відвідати Україну, навчатися у ній чи інвестувати у неї. Ми обов’язково розвиватимемо успіх цього проєкту і надалі”, — зазначив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Зокрема, у Wikipedia з’явилися статті "Розстріляне відродження" китайською та "Борщ" індійською мовою малаялям. Окрім того, ресурс збагатився статтями про бренд України ("Ukraine NOW"), відомі українські кінострічки останніх років ("Атлантида", "Донбас"), а також українських культурних діячів.

"Для Українського інституту важливо, щоб культура ставала об’єднавчою силою і допомагала будувати зв’язки України зі світом. У цьому проєкті нам вчергове вдалося це зробити. До Місяця культурної дипломатії України долучилися учасники з десятків країн світу, серед яких — досвідчені дописувачі Wikipedia, котрі цікавляться Україною, закордонні українці, студенти, викладачі університетів", — зауважив генеральний директор Українського інституту Володимир Шейко.

Над створенням та редагуванням статей працювали 172 користувачі і користувачки онлайн-енциклопедії. Загалом кампанія #UkraineEverywhere охопила 44 мови. Лідерами за кількістю доданих та доопрацьованих статей стали португальська, англійська, французька мови. Також користувачі відредагували та створили статті східними мовами, зокрема, арабською, китайською, перською та японською.

Читайте також

Вікіпедія святкує 20-ий день народження. 5 фактів про найбільшу онлайн-енциклопедію

Україна, пандемія та білки. Які статті читали українці у Вікіпедії у 2020 році

На початок