СБУ оголосила підозру проросійському пропагандисту, який просував "ідею неповноцінності" України

СБУ оголосила підозру проросійському пропагандисту, який просував "ідею неповноцінності" України

Оновлено
СБУ оголосила підозру проросійському пропагандисту, який просував "ідею неповноцінності" України
Facebook/Михаил Шпір

Іванофранківцю Михайлові Шпіру, який відомий антиукраїнськими заявами щодо суб’єктності України та брав участь у спланованих інформаційних операціях проти України, оголосили підозру, пише Суспільне Карпати.

Суспільне писало, що 18-го березня працівники Служби безпеки України обшукували помешкання за кількома адресами франківця Михайла Шпіра.

Під час обшуків правоохоронці знайшли документи на прізвище Шпіра, видані йому Російською Федерацією.

"З того, що можна розповісти, знайшли довідку про постановку на військовий облік за місцем проживання або місцем перебування на термін більше трьох місяців у Тульській області Російської Федерації, — розповідає речниця управління СБУ в Івано-Франківській області Марія Римар. — Крім того, знайдено свідоцтво учасника російської державної програми з надання сприяння добровільному переселенню в Росію співвітчизників, що проживають за кордоном".

У межах кримінального провадження "кіберфахівці СБУ встановили, що так званий "політичний експерт" цілеспрямовано просуває в інформаційному просторі наративи держави-агресора. У своїх виступах на російських телеканалах, інтерв’ю в проросійських ЗМІ та дописах у соцмережах він тривалий час послідовно висловлював тези, що принижують Україну, її державні символи, мову, історію, героїв та народ", — повідомляють у пресслужбі Служби безпеки України в Івано-Франківській області. 

Зокрема, йдеться про те, що чоловік брав участь в акції, організованій однією з парламентських партій під посольством США. А також в ефірі одного з телеканалів, який зараз перебуває під санкціями, говорив про те, що Україна перебуває "під зовнішнім управлінням".

Михайло Шпір кілька разів виступав на телеканалах "Россия 24" і "News Front". Відповідно до висновків експертиз, чоловік у виступах просував "ідею неповноцінності України, необхідності її демонтажу", а також пропагував частину території держави приєднати до РФ.

"Фігурант публічно закликав до розправ над учасниками Революції Гідності та АТО/ООС і їхніми родинами. Глузував над загибеллю активістки Катерини Гандзюк. Образливо відгукувався про громадян через їхню віру, глумився над релігійними символами і вимагав ввести кримінальну відповідальність за сповідування християнства. Він також висловлював симпатії до нацистів, Адольфа Гітлера, Радянського Союзу, НКВД та політики Володимира Путіна", — йдеться у дописі.

За результатами слідчих дій йому повідомлено про підозру в посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України (ст. 110 Кримінального кодексу України), порушенні рівноправності громадян залежно від їхньої расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками (ст. 161 ККУ), виготовленні, поширенні комуністичної, нацистської символіки та пропаганді комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів (ст. 436-1 ККУ).

За словами речниці управління СБУ в Івано-Франківській області Марії Римар, з цих трьох статтей ККУ найтяжче покарання передбачене ст. 110. У разі, якщо провину фігуранта цієї справи буде доведено, йому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на термін від п’яти до десяти років.

Читайте також

На початок