Українці розповіли, кого вважають рушієм і гальмом реформ

Українці розповіли, кого вважають рушієм і гальмом реформ

Опитування
Українці розповіли, кого вважають рушієм і гальмом реформ
. Фото: ілюстративне

Українці поділилися своїми думками щодо того, кого і що можна вважати рушієм реформ у країні, а хто гальмує цей процес.

Згідно з даними загальнонаціонального дослідження, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова, населення України головним рушієм реформ вважає президента (60,1%), високі показники уряду (37%) і фракції "Слуга народу" (29,7%).

Населення як рушій реформ оцінили 27% респондентів, громадські організації та волонтерів — 23,9%. Піввідсотка українців вважають стимулом для українських реформ Росію, а 2,8% — олігархів.

Українці розповіли, кого вважають рушієм і гальмом реформ
Українці розповіли, кого вважають рушієм і гальмом реформ.

Водночас, на думку опитуваних, найбільший опір реформам чинять саме олігархи (50,9%), а також бюрократія і чиновники (43,1%). Як гальмо реформ сприймаються також Росія (18,9%), уряд (16,7%) фракція "Слуга народу" (11,7%) і президент (7,9%).

Порівняно з 2019 роком в уявленнях українців щодо рушіїв реформ відбулися істотні зміни, зауважують соціологи. Так, різко зросли сподівання на президента (з 24% до 60%) та на більшість у Верховній Раді (з 10% до 30%), натомість значно зменшилося визнання як рушіїв реформ країн Заходу (з 25% до 12%), МВФ і Світового банку (з 24% до 12%).

Опитування "Реформи в Україні: громадська думка населення" проводилося з 6 по 11 грудня 2019 року в усіх регіонах України, за винятком Криму й окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2018 респондентів старше 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Фінансування опитування здійснене в рамках проєкту МАТРА Посольства Нідерландів.

На початок