Соціологи підрахували, скільки українців згодні терпіти матеріальну скруту заради реформ

Соціологи підрахували, скільки українців згодні терпіти матеріальну скруту заради реформ

Опитування
Соціологи підрахували, скільки українців згодні терпіти матеріальну скруту заради реформ
.

Терпіти певні матеріальні труднощі заради успіху реформ у країні готові 49% опитаних українців.

Про це йдеться у результатах опитування, профеденого Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова.

Так, кількість українців, які готові терпіти певні матеріальні труднощі заради успіху реформ збільшилася з 32% у 2018 році до 49% наприкінці 2019 року.

Разом з тим, лише 14% готові терпіти стільки, скільки буде треба, натомість 35% громадян готові потерпіти, але не більше року.

За даними опитування, не готові терпіти труднощі, бо не вірять у реформи, 25% респондентів, а 21% не готові терпіти, бо їхнє матеріальне становище вже зараз нестерпне.

Серед органів влади позитивно оцінюють діяльність щодо реалізації необхідних реформ лише президента (60% – позитивні оцінки, 25% – негативні).

Діяльність уряду оцінюють переважно негативно (45% – негативні оцінки, 36% – позитивні), так само як і діяльність Верховної Ради (50% негативних оцінок і 31% – позитивних).

Пріоритетність найважливіших для українців реформ вже п’ять років поспіль залишається стабільною: 59% опитаних вважають, що найважливішою є антикорупційна реформа.

Соціологи порахували, скільки українців згодні терпіти матеріальну скруту заради реформ

Далі за рівнем значущості йдуть реформа сфери охорони здоров’я – 54%, пенсійна реформа та реформа системи соціального захисту – 46%, реформа органів правопорядку – 37%, люстрація чиновників – 28%, реформа армії, зміцнення обороноздатності – 23%.

При цьому цілком впевнені в успіху реформ 13% опитаних українців, а решта або вірить, проте має сумніви (38%), або не вірить, але ще має певну надію (31%).

Зовсім не вірять в успіх реформ 13% респондентів.

Соціологи порахували, скільки українців згодні терпіти матеріальну скруту заради реформ

Більшість громадян (80%) вважає, що Україна здатна подолати наявні труднощі, щоправда, на найближчі кілька років сподіваються лише 25%, а 55% відносять можливість успіху на більш віддалену перспективу.

Зовсім не вірять у спроможність країни подолати труднощі 11% опитаних.

Головним рушієм реформ громадяни однозначно вважають президента – 60%.

Загальнонаціональне дослідження було проведене з 6 по 11 грудня 2019 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей.

Опитано 2018 респондентів старше 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Фінансування опитування здійснене в рамках проєкту МАТРА Посольства Королівства Нідерландів.

На початок