Терпіти певні матеріальні труднощі заради успіху реформ у країні готові 49% опитаних українців.
Про це йдеться у результатах опитування, профеденого Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова.
Так, кількість українців, які готові терпіти певні матеріальні труднощі заради успіху реформ збільшилася з 32% у 2018 році до 49% наприкінці 2019 року.
Разом з тим, лише 14% готові терпіти стільки, скільки буде треба, натомість 35% громадян готові потерпіти, але не більше року.
За даними опитування, не готові терпіти труднощі, бо не вірять у реформи, 25% респондентів, а 21% не готові терпіти, бо їхнє матеріальне становище вже зараз нестерпне.
Серед органів влади позитивно оцінюють діяльність щодо реалізації необхідних реформ лише президента (60% – позитивні оцінки, 25% – негативні).
Діяльність уряду оцінюють переважно негативно (45% – негативні оцінки, 36% – позитивні), так само як і діяльність Верховної Ради (50% негативних оцінок і 31% – позитивних).
Пріоритетність найважливіших для українців реформ вже п’ять років поспіль залишається стабільною: 59% опитаних вважають, що найважливішою є антикорупційна реформа.

Далі за рівнем значущості йдуть реформа сфери охорони здоров’я – 54%, пенсійна реформа та реформа системи соціального захисту – 46%, реформа органів правопорядку – 37%, люстрація чиновників – 28%, реформа армії, зміцнення обороноздатності – 23%.
При цьому цілком впевнені в успіху реформ 13% опитаних українців, а решта або вірить, проте має сумніви (38%), або не вірить, але ще має певну надію (31%).
Зовсім не вірять в успіх реформ 13% респондентів.

Більшість громадян (80%) вважає, що Україна здатна подолати наявні труднощі, щоправда, на найближчі кілька років сподіваються лише 25%, а 55% відносять можливість успіху на більш віддалену перспективу.
Зовсім не вірять у спроможність країни подолати труднощі 11% опитаних.
Головним рушієм реформ громадяни однозначно вважають президента – 60%.
Загальнонаціональне дослідження було проведене з 6 по 11 грудня 2019 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей.
Опитано 2018 респондентів старше 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.
Фінансування опитування здійснене в рамках проєкту МАТРА Посольства Королівства Нідерландів.