Доля недобудів Рівного: знову думали, хто братиметься за багатоповерхівки "DBN"

Доля недобудів Рівного: знову думали, хто братиметься за багатоповерхівки "DBN"

Доля недобудів Рівного: знову думали, хто братиметься за багатоповерхівки "DBN"

До 1-го березня проведуть аудит недобудів "Шоколад" та "Флагман", аби з'ясувати, чи збільшиться вартість квартир, якщо за їхнє будівництво візьметься сторонній інвестор. Наразі такою можливістю зацікавилася будівельна компанія "ГРУПА СМАРТ".

Якщо за результатами аудиту ціна на квартири зросте, то вкладники не пристануть на пропозицію інвестора, створять свій кооператив та шукатимуть іншого забудовника. Про це заявив на зустрічі тимчасової комісії з питань недобудів голова ініціативної групи вкладників ЖК "Шоколад" Микола Станіславчук. Ситуацію з житловими комплексами "Рівненська брама" та "ЕRSTE Haus" учасники комісії вирішили з'ясувати через звернення міської ради до правоохоронних органів. Нагадаємо, будівництвом цих житлових комплексів займалася фірма "DBN".

Голова ініціативної групи вкладників довгобудів Микола Станіславчук:

– Є компанія "Смарт", яка хоче чи має намір добудувати "Флагман" і "Шоколад". Вірніше, там у нас ситуація не так, їм цікавий "Шоколад", "Флагман" їм нецікавий. Ми готові зробити це самі. Кооператив ми уже створюємо. Але нам потрібно, щоб всю цю землю, всі ці два об'єкти передали нам разом. Якщо ми отримаємо аудит, ми створюємо кооператив і ми знайдемо просто-напросто генерального підрядника, який нам добудує. В нас якби варіанти є. 

Директор будівельної компанії "ГРУПА СМАРТ" Олександр Гусарук:

– Що зараз відбувається, якщо цікаво по "Шоколаду". Надана, не передана, – давайте знову ж таки говорити термінами – надана нам інформація, ми не приймали ніяку документація, ні з яким описом. Ми не приймали ні від кого ніяких обов'язків. І по великому рахунку перед вами поки що не несемо якихось зобов'язань. Робимо це виключно на благодійній основі.

Вкладниця ЖК "Рівненська брама" Ольга Козодой:

– По нас ідуть конкретні афери. Перша – це ст.190 Кримінального кодексу, друге – 162 (шахрайство, заволодіння чужим майном, вимагання коштів). Вимагання йшло з погрозами. З матюками, особисто до мене.

Голова вкладників "ЕRSTE Haus" Людмила Поліщук:

– Ваш будинок будується чи призупинили? (запитує членкиня комісії)

– Наш будинок не будується уже три роки. Пан Лисюк (представник "DBN",-ред.) нам говорить в усній формі, що він веде переговори з паном Гусаруком. Які переговори – він нам не пояснює. Лист, щоб він нам надав документи всі по будові, ми його також не могли виловити, але я його йому вручила. До 11 лютого він має надати нам ці всі документи.

Представник компанії "DBN" Олексій Лисюк:

– Питання стоїть по цьому об'єкту, як і по інших стоїть питання про те, що має бути їхня передача для іншого забудовника. На даний момент вивчається загальна складова будинку.

Голова тимчасової депутатської комісії Рівнеради Андрій Кузьмич:

– Звернення будемо готувати від міської ради до правоохоронних органів, прокуратури, Служби безпеки України стосовно "Рівненської брами" і "ЕRSTE Haus"щодо ситуації, яка там склалася. Спільно з юристами міської ради підготуємо звернення і на сесії спільним депутатським складом проголосуємо це звернення. 

Нагадаємо, робочу групу, яка займається проблемою недобудованих житлових комплексів, створили 9 грудня. Зі слів представника забудовника, – директора компанії "DBN" Олексія Лисюка, – завершити будівництво у них можливості немає. Йдеться про майже 450 родин і деякі з них кілька років чекають на завершення будівництва.

Авторка: Анастасія Бачук

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди