15-річна шахістка з Дніпра, яка входить до ТОП-100 міжнародного рейтингу, готується до нових змагань

15-річна шахістка з Дніпра Єлизавета Гребенщикова готується до наступного змагання “Київська весна”. Нещодавно Єлизавета посіла перше місце на Всеукраїнському чемпіонаті в Краматорську в категорії “Бліц”, це швидкі шахи, коли на партію відводиться три хвилини. Станом на 1 березня 2021 року дівчина входить до першої сотні гравців у міжнародному рейтингу серед дівчат до 20 років.

Єлизавета, готуючись до турнірів, вирішує етюди. Розповідає: дивиться відео, з партіями інших шахістів, розв'язує шахові задачі, читає відповідні книжки. Грає із шести років, коли їй було вісім, вперше поїхала на міжнародний турнір, там посіла 26-е місце.

«Зазвичай намагаюсь не говорити ні з ким, щоб налаштуватись. Не дивлюся в телефон, щоб не відволікатися. Емоційно я взагалі спокійна», – каже вона.

Розказує: шахи навчили її не боятися робити вибір. Найважчу партію грала на чемпіонаті світу.

«Я близько п'яти із половиною годин грала. Це було на чемпіонаті світу в Греції 2018 року», – додала вона.

Нагороди Єлизавети. Суспільне Дніпро

Мати Галина Ткаченко розповідає, що Єлизавета більш схильна до гуманітарних наук, ніж до математики. Через чемпіонати багато пропускає занять у школі, але вони із батьком допомагають їй не відставати та додатково займаються за шкільною програмою. Намагаються підтримувати її захоплення та налаштовують на перемогу.

«Вболіваю за неї, дуже хвилююся за неї, коли вона за кордоном грає і вдома теж», – каже мати.

Суспільне. Дніпро

Сергій, батько Єлизавети, їздить із донькою на всі турніри. В дитинстві сам грав у шахи, тому показав Єлизаветі, як грати, коли їй було чотири роки. У шість записав до спортивної школи.

«Із роками твердість характеру, працездатність, посидючість, пам'ять розвиваються. 100% – логіка. Тому бачу тільки плюси в цьому виді спорту», – зазначив він.

Зараз Єлизавета має два міжнародні майстерські бали, коли здобуде третій, то стане міжнародною майстринею серед жінок.