Шлунково-кишкові розлади у дітей можуть бути симптомами коронавірусу

Шлунково-кишкові розлади у дітей можуть бути симптомами коронавірусу

Шлунково-кишкові розлади у дітей можуть бути симптомами коронавірусу
Суспільне Чернігів

Для коронавірусу характерні не лише підвищена температура та кашель, а й шлунково-кишкові розлади. Про це розповіла медична директорка обласної дитячої лікарні Ольга Іванова.

«Симптоми початку гострого періоду ковіду дуже різноманітні. Це не тільки підвищення температури, не тільки респіраторні синдроми – задишка і все інше. Багато дітей, які надходять до інфекційного відділення як кишкові хворі, а потім при обстеженні з’ясовується, що це насправді був ковід», – розповіла Ольга Іванова.

Вона радить батькам, які помітили симптоми таких розладів у дітей, робити тести на коронавірус. Вчасне виявлення інфекції може попередити важкий постковідний синдром.

«Зараз є такий термін як «довготривалий ковід», або «постковідний синдром». Найбільш небезпечний – «мультисистемний запальний синдром», яким хворіють діти, і хворіють тоді, коли вірус вони вже не виділяють. Діти важкі, дуже висока лихоманка, у них уражуються фактично всі органи і системи – легенева, серцева система, нирки, центральна нервова система. Дуже тяжкі висипання. Щоб батьки не думали, що якщо це дитина, то вона тільки легко хворіє на ковід».

Двох дітей із Ніжина з коронавірусом госпіталізували до Чернігівської обласної дитячої лікарні. Вони у тяжкому стані.

Наразі в інфекційному відділенні медзакладу перебувають 9 дітей.

Читайте також:

Вибір редакції

На початок