Чи відповідають українські готелі вимогам сучасності. Пояснює експерт

Чи відповідають українські готелі вимогам сучасності. Пояснює експерт

Ексклюзивно
Чи відповідають українські готелі вимогам сучасності. Пояснює експерт Ілюстративне фото: pixabay

Голова правління асоціації готельних об’єднань та готелів міст України Юрій Опанащук розповів в ефірі Українського радіо, що потрібно готелям для того, аби отримати зірку чи підвищити категорію, та які вимоги нині є особливо актуальними.

Так, за його словами, в Україні є близько з п'яти тисяч підприємств, які надають послуги з тимчасового проживання. Асоціація готельних об'єднань та готелів міст України налічує понад 250 готелів, і вона була створена в 1990 році.

"Нині, відповідно до нашої статистики, готельних підприємств лише 784. Відповідно до статті 19 закону України про туризм кожне підприємство з тимчасового розміщення проживання повинне обов'язково пройти категоризацію", — розповів він.

Заважають старі документи

Опанащук пояснив, що постановою уряду передбачено, що класифікація готелів є морально і фізично застарілим нормативним документом, який не дозволяє здійснювати якісну оцінку, оскільки його вимоги не відповідають сучасному розвитку готельного сервісу. Коли цей документ створювався, основними критеріями були матеріально-технічна база, перелік послуг, які надає готельне підприємство й кваліфікація персоналу.

"Нині турист, який відвідує готельне підприємство, більш вимогливий. На розгляді нового законопроєкту і змін до стандартизації та класифікації готельних підприємств потрібно внести ті зміни, які цікавлять насамперед споживача", — вважає експерт.

Чи відповідають готелі сучасним вимогам

На думку Опанащука, якщо розглядати всі питання з боку якості надання послуг і відповідності міжнародним стандартам, тоді буде й прозоре, і якісне проведення категоризації готельних підприємств. Адже 75% українських готелів — це готелі, які були побудовані ще за радянських часів. За цей час деякі з них зробили реновації або капітальний ремонт, покращували номерний інвентар щодо облаштування номерного фонду й відповідають сучасним вимогам щодо якості послуг в європейських країнах.

Опанащук вважає, що основні засоби та будівлі, які мають готельні підприємства, не відповідають вимогам сучасності, до яких звикли туристи у світі. На його думку, для модернізації й покращення інфраструктури потрібні преференції від держави, бо підприємство не може самостійно розвиватися, не маючи обігових коштів, особливо у часи світової пандемії.

Експерт розповів, що більшість готелів, які нині мають п’ять зірок, — це готелі світових мереж, і вони відповідають не лише українським національним вимогам, а і європейським стандартам.

Гральний бізнес

На думку Опанащука,, що готельні послуги мають бути гнучкішими, а власник має сам обирати, на яку кількість зірок заслуговує його готель. Він же й буде нести відповідальність за правдивість інформації, тоді як державний орган лише буде розробляти методологію, що готель має включати, які у ньому мають бути послуги й вимоги до персоналу.

Опанащук нагадав, що з 1 січня набув чинності закон про гральний бізнес, і саме це спонукало підприємства готельного господарства щодо облаштування, проходження сертифікації і отримання категоризації того чи іншого підприємства.

Читайте також: Перший офіційний букмекер України. Нацкомісія видала ліцензію "Паріматч"

"У законі чітко сказано, що саме гральні автомати можуть встановлюватися у готелях, які мають три та чотири зірки, а для казино потрібно п’ять зірок. Це і створення робочих місць, і додаткові надходження до бюджету, і це спонукає до розвитку галузі", — зазначив він.

Що відомо

  • Комісія Міністерства культури та інформаційної політики зі встановлення категорій готелям та іншим об'єктам відновлює свою роботу.
  • Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко розповів, що чотири столичних готелі та п'ять регіональних готелів претендують на статус п’ятизіркових.
  • Голова Державного агентства розвитку туризму України Мар'яна Олеськів додала, що одним з найважливіших критеріїв буде відповідність будівлі готелю принципам безбар'єрності.

Читайте також

Мінкульт планує відреставрувати та добудувати 150 культурних об'єктів за три роки

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди