Зміни в Хмельницькій РДА: з чим прийшов і з чим пішов Артем Багінський та кого залишив

Зміни в Хмельницькій РДА: з чим прийшов і з чим пішов Артем Багінський та кого залишив

Зміни в Хмельницькій РДА: з чим прийшов і з чим пішов Артем Багінський та кого залишив Фото: Суспільне.

11 березня 2021 року президент Зеленський звільнив з посади голови Хмельницької районної держадміністрації Артема Багінського. Перед своїм звільненням голова райадміністрації призначив двох своїх заступників – колишніх голів Деражнянської та Городоцької районних адміністрацій Олександра Щербаня та Жанну Кордас, яких представив того ж таки 11 березня.

Про це повідомляється на сайті Хмельницької районної держадміністрації.

Як розповів Суспільному сам Артем Багінський, хоч він і вважає, що така часта зміна керівників державних адміністрацій не сприяє позитивному іміджу усієї державної влади, за посадою не жалкує.

«Я не виключаю, що й надалі працюватиму на державній посаді, але поки про це говорити рано. Поки я роздумую, чим зайнятися далі. В Хмельницьку районну адміністрацію точно не повернуся. Новий голова обласної адміністрації на посадах голів трьох районних адміністрацій, які залишилися після адміністративної реформи в області, хоче бачити інших людей. Думаю, скоро там будуть призначені нові керівники», - каже Артем Багінський.

Призначення заступниками колишніх колег з Деражнянської та Городоцької райдержадміністрацій майже в день свого звільнення Артем Багінський назвав просто співпадінням.

З чим прийшов і з чим пішов з посади Артем Багінський

Артем Багінський був останнім незвільненим до цього часу головою РДА з умовної команди першого «зеленого» ексголови Хмельницької ОДА Дмитра Габінета. Його призначили головою Хмельницької РДА майже рік тому - 25 лютого 2020 року.

Артем Багінський до призначення головою Хмельницької РДА займався адвокатською діяльністю. Фото: Суспільне. Поділля.

Артем Багінський до призначення головою Хмельницької РДА займався адвокатською діяльністю. Фото: Суспільне. Поділля.

Після виборів до Верховної Ради у липні 2019 року Артем Багінський був помічником народного депутата від партії «Слуга народу» Володимира Ватраса на громадських засадах.

Народився Артем Багінський 10 серпня 1987 троку в Хмельницькому. В 2011 році закінчив Хмельницький університет управління та права та здобув спеціальність юриста.

З 2010 року працював юрисконсультом, згодом начальником юридичного відділу ТОВ «Хмельницьклегпром». У 2011 році став генеральним директором ТОВ «Юридичне бюро Багінського», а у 2017 – ще й керуючим партнером Адвокатського бюро «Артема Багінського». З 2013 і до призначення головою Хмельницької РДА займався адвокатською діяльністю, з 2018 року був також арбітражним керуючим.

Перша декларація Артема Багінського, яка є на офіційному сайті НАЗК, датується 12 груднем 2019 року. Тоді він подавав декларацію за 2018 рік як кандидат на посаду голови Хмельницької районної державної адміністрації.

Згідно тієї декларації, родина Артема Багінського складається з дружини Багінської Ольги Олексіївни та двох дітей: доньки Анастасії та сина Матвія.

У власності декларанта з кінця 2018 року перебуває квартира площею 55,2 кв.м у селі Грузевиця Хмельницького району вартістю на дату набуття її у власність, як вказано у декларації, 49 тисяч гривень. Згідно декларації, саме у цій квартирі фактично проживає Артем Багінський. Окрім того, у власності декларанта з 1998 року перебуває чверть квартири площею 49,4 кв.м у Хмельницькому, де він, згідно декларації, зареєстрований. Окрім Артема Олександровича, власниками цієї квартири також є Багінський Віктор Олександрович, Багінський Олександр Вікторович та Багінська Людмила Володимирівна.

Дружині декларанта Ользі Багінській належить автомобіль марки «GEELY FE-1», 2012 року випуску. Придбала вона його, як зазначено у декларації, у вересні 2012 року за 110 тисяч гривень.

Декларант зазначив у декларації за 2018 рік, що має корпоративні права у адвокатському бюро Артема Багінського, ТОВ «Юридичне бюро Багінського» та ТОВ «Укрштамп» (основним видом діяльності останнього була роздрібна торгівля у неспеціалізованих магазинах). В усіх трьох компаніях декларант, згідно його декларації, був одноосібним власником.

За 2018 рік доходи родини Багінських складалися з 362 тисяч 782 гривень доходів від зайняття незалежною професійною діяльністю чоловіка та 10 тисяч 320 гривень соціальної допомоги по догляду за дитиною до трьох років дружини.

Грошові активи родини перебували станом на 2018 рік у власності чоловіка: на банківському рахунку Артем Багінський тримав 7 тисяч 754 гривні, а готівкою – 14 тисяч доларів США,

Згідно декларації, за 2018 рік Артем Багінський мав борг перед податковою у сумі 18 тисяч 163 гривні та кредит від «Альфа-банку» в розмірі 8 тисяч 249 гривень.

Уже у березні 2020 року новопризначений голова Хмельницької РДА Артем Багінський подав декларацію за 2019 рік. У ній змін зазнали лише доходи та фінансові зобов’язання родини. Так, задекларовані доходи за 2019 рік склали 283 тисячі 765 гривень доходу самого декларанта, які він отримав у вигляді прощеного боргу від громадянина Кулакова Володимира Івановича. Людина з таким прізвищем числиться директором кількох фірм – ТОВ «Хмельницьклегпром-плюс», ТОВ «Кін-Так» та ТОВ «ВК-Білдінг». Останні дві фірми зареєстровані за тією ж юридичною адресою, що й компанії Артема Багінського. Також у 2019 році дружина декларанта Ольга Багінська задекларувала 7 тисяч 740 гривень соціальної допомоги по догляду за дитиною до трьох років. Фінансових зобов’язань у 2019 році, згідно декларації, родина не мала.

У декларації за 2020 рік, яку Артем Багінський подав уже після свого звільнення з посади голови Хмельницької РДА 13 березня 2021 року, теж мало що змінилося, окрім доходів подружжя. Сам декларант на посаді голови Хмельницької РДА, згідно його декларації, у 2020 році заробив 174 тисячі 334 гривні. Дружина декларанта Ольга Багінська, як видно з декларації, у 2020 році отримала 18 тисяч 883 гривні у вигляді виплати згідно з цивільно-правовим првочинами від Хмельницької районної територіальної виборчої комісії (жінка на місцевих виборах 2020 року працювала головою районної ТВК від партії «Слуга народу») та 17 тисяч 188 гривень заробітної плати, отриманої за основним місцем роботи в Гвардійській сільській раді (після місцевих виборів Ольга Багінська стала заступницею сільського голови Гвардійської громади).

Нові заступники голови Хмельницької РДА: що про них відомо

Новий перший заступник голови Хмельницької РДА Олександр Щербань ще до березня цього року працював головою Деражнянської райдержадміністрації. У зв’язку з її ліквідацією він був звільнений президентом Зеленським 5 березня.

Олександр Щербань, через кілька днів після звільнення з посади голови Деражнянської РДА, призначений першим заступником голови Хмельницької РДА. Фото: Деражнянська РДА.Фото: Деражнянська РДА.

Олександр Щербань, через кілька днів після звільнення з посади голови Деражнянської РДА, призначений першим заступником голови Хмельницької РДА. Фото: Деражнянська РДА.

Він також був помічником народного депутата від партії «Слуга народу» Володимира Ватраса на громадських засадах.

Олександр Щербань народився 30 вересня 1986 року у Кам’янці-Подільському, наразі проживає у Хмельницькому. У 2009 році закінчив Хмельницький університет управління та права за спеціальністю «Правознавство» та здобув фах юриста. В липні 2010 року отримав свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю.

З 2008 року працював помічником адвоката в Адвокатському бюро «Терлич&Новіков», а з 2010 по 2015 роки був адвокатом в адвокатському бюро «Терлича» . З 2016 року Олександр Щербань був керуючим партнером хмельницького Адвокатського об’єднання «Щербань, Леськов та партнери».

20 лютого 2020 року президент призначив Олександра Щербаня головою Деражнянської райдержадміністрації.

У декларації Олександра Щербаня за 2018 рік, яку він подавав наприкінці 2019 року як кандидат на посаду голови Деражнянської райдержадміністрації, зазначено, що він зареєстрований та фактично проживає у Хмельницькому. Його родина складається з дружини Щербань (Юнчик) Валерії Володимирівни та сина Даміра.

У власності декларанта з 2014 року перебуває 46% житлового будинку загальною площею 55,9 кв.м у Хмельницькому та вартістю 175 тисяч 126 гривень. З 2018 року Олександр Щербань є власником земельної ділянки площею 1,99 га у селі Тернова Дунаєвецького району вартістю 85 тисяч 793 гривні.

Дохід декларанта від зайняття підприємницькою діяльністю за 2018 рік склав 802 тисячі 750 гривень. Грошові активи, які декларант зберігав на банківському рахунку, складали тисячу 339 гривень.

У декларації за 2019 рік, поданій Олександром Щербанем у квітні 2020 року як головою Деражнянської РДА, декларант зазначив, що земельна ділянка площею 1,99 га в селі Тернова Дунаєвецького району, яка перебуває у його власності, зросла у ціні та складає наразі 102 тисячі 952 гривні. Також, згідно декларації, у липні 2019 року в Олександра Щербаня з’явився автомобіль «VOLKSWAGEN СС», 2011 року випуску вартістю 262 тисячі 450 гривень. Дохід декларанта від зайняття підприємницькою діяльністю у 2019 році склав 39 тисяч 465 гривень. Грошові активи декларанта змін не зазнали і залишилися на рівні тисячі 339 гривень.

У березні 2021 року голова Деражнянської РДА Олександр Щербань подав декларацію за 2020 рік. Вона нічим не відрізняється від минулорічної декларації Олександра Щербаня в усіх розділах, окрім доходів та грошових активів. У 2020 році, згідно декларації, Олександр Щербань на посаді голови Деражнянської РДА заробив 174 тисячі 603 гривні. Грошові активи на банківському рахунку декларанта збільшилися на 12 гривень та у 2020 році склали тисячу 351 гривню.

Жанна Кордас пересіла з крісла голови Городоцької РДА 
у крісло заступниці голови Хмельницької РДА, якого звільнили того ж дня, як він її представив. Фото: Городоцька РДА.Фото: Городоцька РДА.

Жанна Кордас пересіла з крісла голови Городоцької РДА у крісло заступниці голови Хмельницької РДА, якого звільнили того ж дня, як він її представив. Фото: Городоцька РДА.

Ще одна нова заступниця голови Хмельницької РДА також уже встигла попрацювати на державній службі – з 20 лютого 2020 року до 5 березня цього року вона очолювала Городоцьку районну адміністрацію. Також, як і її колеги, після виборів до Верховної ради України була помічницею народного депутата від партії «Слуга народу» Володимира Ватраса на громадських засадах.

Жанна Кордас народилася 30 листопада 1979 року в Хмельницькому. Вищу освіту здобула у 2003 році в Хмельницькому інституті економіки і підприємництва. У 2009 році закінчила Хмельницький університет управління та права за спеціальністю «Правознавство» та здобула фах юриста. До призначення головою Городоцької РДА працювала заступником директора Хмельницької філії Національної акціонерної компанії «Украгролізинг».

У декларації за 2018 рік Жанна Кордас вказала, що членами її родини є чоловік Олександр Віталійович Макаров та син Віталій Макаров. У власності самої декларантки з 2014 року перебуває земельна ділянка площею 24 кв.м у Хмельницькому та з 2008 року житловий будинок площею 58,6 кв.м у селі Бокиївка Волочиського району. У власності її чоловіка Олександра Макарова перебуває дві квартири у Хмельницькому площею 46,4 та 67,7 кв.м. також він володіє у Хмельницькому двома земельними ділянками площею 30 та 595 кв.м. З 2016 року у власності чоловіка декларантки перебуває легковий автомобіль ВАЗ 2113 2004 року випуску. Доходи родини Жанни Кордас у 2018 році складалися із її заробітної плати в розмірі 167 тисяч 74 гривні та пенсії чоловіка у розмірі 33 тисяч 79 гривень.

У декларації за 2019 рік, поданій Жанною Кордас 31 березня 2020 року уже як головою Городоцької РДА зазначено, що тепер її родина складається лише з неї та чоловіка. Майна в родині не додалося і не зменшилося. З доходів, отриманих у 2019 році, Жанна Кордас задекларувала заробітну плату, отриману за основним місцем роботи в Національній акціонерній компанії «Украгролізинг» у розмірі 192 тисячі 559 гривень та виплати згідно з цивільно-правовим правочинами, отриманими нею від того ж таки «Украгролізингу» у сумі 14 тисяч 26 гривень. Її чоловік у 2019 році отримав 40 тисяч 731 гривню пенсії.

Згідно декларації за 2020 рік, поданою головою Городоцької РДА 23 лютого 2021 року, у родини декларантки теж нічого не змінилося у майновому стані. Доходи за 2020 рік Жанни Кордас склали 58 тисяч 843 гривні заробітної плати, отриманої ще від НАК «Украгролізинг» та 215 тисяч 445 гривень заробітної плати від Городоцької РДА. Крім того, у 2020 році Жанна Кордас отримала 28 тисяч 83 гривні пенсії. Чоловік декларантки Олександр Макаров отримав 48 тисяч 948 гривень пенсії та 11 тисяч 194 гривні у вигляді монетизованої субсидії.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди