Франція поверне картину Клімта, незаконно продану в часи нацистів

Франція поверне картину Клімта, незаконно продану в часи нацистів

Франція поверне картину Клімта, незаконно продану в часи нацистів culture.fr

Франція поверне картину Густава Клімта, продану під час анексії Австрії нацистським режимом в 1938 році, спадкоємцям її законної власниці.

Про це повідомляє ВВС.

Полотно Густава Клімта "Кущі троянд під деревами" належало жительці Австрії єврейського походження Норі Стаясни. У серпні 1938 року, за кілька місяців після анексії Австрії нацистською Німеччиною, Нора була вимушена продати картину за значно нижчою за фактичну вартість ціною. У 1942 році вона була депортована до концтабору на території Польщі, де загинула.

Перекупник, який викупив картину в Нори Стаясни, зберігав її у своїй власності до смерті в 1960 році. У 1980 році уряд Франції викупив полотно на аукціоні для експозиції музею д'Орсе.

Міністерка культури Франції Розелін Башелот наголосила, що на момент купівлі картини уряд Франції не володів інформацією про її походження. Але тепер, коли історія полотна стала відома, Франція готова повернути єдину роботу Густава Клімта у своїй власності спадкоємцям її законної власниці.

Картину отримають нащадки сестри Нори Стаясни після того, як уряд Франції ухвалить спеціальний акт, який дозволить вилучати картини з складу національної колекції Франції.

Що відомо

  • Густав Клімт — австрійський художник і графік кінця ХІХ століття, символіст. Клімт був одним з найвидатніших представників віденської сецесії художників та професором Віденської та Мюнхенської художніх академій.
  • У 2017 році картина Густава Клімта була продана майже за 48 мільйонів фунтів стерлінгів (66,4 мільйона доларів США) на лондонському аукціоні Sotheby's.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше