«Той, що бачить крізь час». 19-річний Олександр Чернігівський з Дніпра видав фантастичний роман

«Той, що бачить крізь час». 19-річний Олександр Чернігівський з Дніпра видав фантастичний роман

«Той, що бачить крізь час». 19-річний Олександр Чернігівський з Дніпра видав фантастичний роман Суспільне Дніпро

«Той, що бачить крізь час» – така назва нового роману дніпровського письменника. Олександру Чернігівському 19 років, навчається на оцінювача коштовностей в університеті, у вільний час пише книги та картини. Один роман надрукував через видавництво, на початку березня презентував його. У хлопця від народження група інвалідності, але це, каже, не заважає працювати над книгами.

У доробку Олександра Чернігівського вже є два готові романи, які дописав ще зі шкільних чернеток. Видав тільки третій – «Той, що бачить крізь час». Говорить, фантастика подобається, тому що на відміну від реального життя у ній немає жодних обмежень. Чи пов’язане це з його фізичним станом, а хлопець від народження на візку, каже, ніколи не замислювався. Письменник навчається на гемолога, фахівця з оцінки коштовностей. Каже, деякі знання використовував у своїй книзі.

«Основна канва подій про те, що молодому художнику-реставратору надійшло замовлення на реставрацію портрета. Він забирає портрет у замовника, вивчає його, а наступного дня цей портрет крадуть. Реставратора фактично звинувачують у крадіжці. Щоб зберегти своє чесне ім’я, та і взагалі, йому стає цікаво, кому знадобився цей простий, дешевий портрет. Він розслідує, також цей персонаж бачить минуле та майбутнє», – розповів письменник.

«Той, що бачить крізь час». 19-річний Олександр Чернігіський з Дніпра видав фантастичний романСуспільне Дніпро

Книга

Роман писав протягом року. Перший наклад – 30 книг – надрукував за гроші волонтерів та блогерів. Розповідає, 10 книг забрала Книжкова палата, вони опиняться у бібліотеках міста, інші - продав через соціальні мережі.

«Як я взагалі пишу книги? У мене в голові йде фактично фільм, який я переказую на папері», – каже він.

«Той, що бачить крізь час». 19-річний Олександр Чернігіський з Дніпра видав фантастичний романСуспільне Дніпро

Олександр Чернігівський

Олександр створив свій канал на YouTube, там викладає аудіо версію книги та відгуки про неї. Каже, першу частину роману озвучив брат Михайло, другу – бабуся. Вона, до речі, говорить, його головний редактор, читає чернетки, допомагає порадами.

«Іноді виправляю якісь помилки. Свіжим поглядом одразу видно, що може десь не те слово використав, або він щось подумав, а на папір не переніс», – каже Наталія, бабуся Олександра.

Письменник зізнається, що видання книги займає багато часу та зусиль, а ще більше її реклама та продаж. З цим, говорить, допомагає його вчителька Анастасія, з якою товаришує понад 6 років.

«Саша не тільки книги пише. Пише картини. Ми намагалися рухатися у різних сферах. Це потенціал, талант. І Саша – це людина-натхнення», – зазначає Анастасія.

Письменник планує другу презентацію в одній із бібліотек міста. Говорить, у шухляді близько 15 чернеток. Зараз складає сесію і продовжуватиме роботу над ними, чекає на додатковий наклад роману «Того, що бачить крізь час».

Читайте також

Журналіст-міжнародник з Харкова презентує книгу про війну на Донбасі

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди