Позов до суду на КП «Цивільжитлобуд» подали інвестори будівництва у Хмельницькому

Позов до суду на КП «Цивільжитлобуд» подали інвестори будівництва у Хмельницькому

Позов до суду на КП «Цивільжитлобуд» подали інвестори будівництва у Хмельницькому
оригінал

Позов до суду на колективне підприємство "Цивільжитлобуд" подали інвестори будівництва багатоповерхівки по вулиці Інститутській, 6-Б, в обласному центрі. За словами адвоката Юрія Дем’янова, який представляє інтереси інвесторів, будинок здали в експлуатацію в липні 2019 року, всупереч договору про здачу в 2011 році. Досі ніхто з потенційних мешканців не отримав документи для оформлення права власності на квартиру. Додає: сьогодні інвестори будівництва зібралися поруч з будинком, аби на їх проблему звернули увагу громадськість та ЗМІ. У ситуації розбиралася Леся Боровець.

Десять років тому придбала квартиру в будинку по вулиці Інститутській, 6-Б, Інна Вараниця. Жінка каже: досі не може заїхати в квартиру, бо нема документів. Та й в квартирі не підведені комунікації. За це потрібно додатково платити.

"Коли я підписала документи, рік здачі будинку писався 11-й рік. Вже минуло, протерміновано 9 років. За 9 років, звичайно, подорожчали матеріали, але ж вина не нас, не інвесторів в цьому, а лише забудовника. Звернулися до суду, дуже надіємося на те, що суд буде коректний".

За період 2010-2011 років 208 тисяч гривень за однокімнатну квартиру площею 41 квадратний метр сплатив Олександр Сарана. Каже, тоді це дорівнювало 26 тисячам доларів.

"З мене вимагають 55 тисяч гривень доплатити. Кажуть, що подорожчали матеріали, подорожчала робота, подорожчало все. Але ніхто не забороняв своєчасно здати цей будинок в 2010-2011 році, до 13-го року ціни і все було стабільне, і матеріали, і таке все".

30 тисяч доларів у 2011 році сплатив Максим Диха за 50 квадратних метрів. Говорить, по факту виявилося 48. Чоловік каже: за ці кошти отримав голі стіни. І ще має доплатити різницю за кожен квадрат житла.

"Мені забудовник сказав, що потрібно зробити доплату 500 гривень за квадратний метр. Оскільки я вже зробив техпаспорт, в мене квартира виявилася на два квадратних метра менша. Я прийшов до забудовника, щоб вирішувати це питання, і забудовник сказав, що мені вже не 500 гривень за квадрат платити, а 1200".

У договорі зазначається, що кінцева вартість буде визначена після здачі будинку в експлуатацію, пояснила в телефонній розмові голова правління колективного підприємства "Цивільжитлобуд" Тамара Онишко. Додає: 50 сімей сплатили різницю та отримали право власності.

"Піднімалися ціни, то й піднімалася вартість квадратних метрів. Якщо людина купляла квартиру у 2018 році, то вартість була 8500, а як людина купляла у 2012-му, то було 5 тисяч за квадратний метр. В договорах прописувалася, що це попередня вартість. А кінцева після закінчення будівництва. Всі комунікації підключені, і зовнішній газ, а внутрішній ми робимо, люди доплачують гроші і ми робимо. В нас других грошей немає, як тільки надходження від дольовиків".

Перешкоджання в оформленні права власності містить ознаки кримінального правопорушення, оскільки інвестори виконали свої зобов’язання згідно договору, а забудовник – ні, каже адвокат Юрій Дем’янов. Додає: справу розглядатимуть у суді.

"КП "Цивільжитлобуд" всупереч договору, який укладався, не надає пакет документів, необхідний для оформлення прав власності. Будь-яких розрахунків КП "Цивільжитдлобуд" ні в суд, ні власникам, які вклалися в цю забудову, надати не може. Забудовник фактично є банкрутом. По КП "Цивільжитдлобуд" відкрито понад 20 виконавчих проваджень, всі рахунки арештовані, один тільки борг перед податковою інспекцією становить приблизно 4 мільйона гривень".

Адвокат додає: забудовник просить сплачувати грошову різницю на рахунки третіх осіб, які не мають правових відносин ані з інвесторами, ані з КП "Цивільжитлобуд".

"Онишко яким чином вказує, що я йду з вами, ви сплачуєте в касу кошти на вказану мною фірму, ви віддаєте мені квитанції, і я тут же виписую вам довідку про відсутність заборгованості. Разом з тим це досить проблемний шлях, оскільки сьогодні вона довідку виписує, завтра вона може відкликати цю довідку, мотивувати тим, що фактично проплата не відбулася, якщо дійсно вона повинна бути".

На початок