Кур'єри, IT, домашня прислуга. Якому бізнесу допоміг рік карантину

Кур'єри, IT, домашня прислуга. Якому бізнесу допоміг рік карантину

Кур'єри, IT, домашня прислуга. Якому бізнесу допоміг рік карантину
. УНІАН

Рік карантину в Україні через світову пандемію COVID-19 вплинув на український бізнес по-різному. Він сприяв розвитку IT-сфери, втім негативні наслідки пандемії на собі відчули медіа та авіація.

За даними української компанії Opendatabot, що збирає, продає, об’єднує та аналізує дані основних публічних реєстрів країни, за 2020 рік збільшилася кількість ФОПів у сфері кур'єрської доставки (+353%), ІТ-сфері (+16,6%), та сфері домашньої прислуги (+63,7%).

Загалом серед кур’єрів було відкрито 2,8 тис ФОПів. В IT-сфері відкрито 36,5 тис ФОпів. Українці, які винаймають домашню прислугу, відкрили 263 ФОПів, щоб зареєструватися як роботодавець.

Читайте також: "Частинка душі залишилася в кафе»: розповідь хмельничанки, що втратила бізнес через карантин"

Серед сфер, які постраждалих внаслідок пандемії були складські ФОПи (кількість скоротилася на 10,5%), підприємства у сфері радіо й телебачення та авіації (на 13% в обох напрямках), бізнеси, що займалися оптовою торгівлею (на 5%).

Водночас заклади громадського харчування не увійшли до списку тих, хто постраждав найбільше. Попри те, що за даними різних статистичних відомств, під час першого жорсткого локдауну кафе та ресторани втратили до 80% грошових обігів, наразі вони майже повернулися до показників початку 2020 року. За рік 612 підприємців у сфері громадського харчування припинили існування — це лише 1% від загальної кількості.

Найбільше ФОПів закрилися у сфері водного транспорту, спорту, організації відпочинку та розваг, а також у готельному бізнесі. Водночас кількість підприємців збільшилась у сферах надання соціальної допомоги без забезпечення проживання, охорони здоров'я, наданні індивідуальних послуг, поштової діяльності та комп'ютерному програмуванні.

Що відомо

  • 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила пандемію у зв'язку з поширенням у світі COVID-19. 12 березня 2020 року в Україні оголосили карантин.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок