Святослав Михайлюк переходить у "Оклахома-Сіті Тандер" у рамках обміну з "Детройт Пістонс"

Святослав Михайлюк переходить у "Оклахома-Сіті Тандер" у рамках обміну з "Детройт Пістонс"

Святослав Михайлюк переходить у "Оклахома-Сіті Тандер" у рамках обміну з "Детройт Пістонс" AP

Третя команда для українця у кар'єрі НБА.

"Детройт Пістонс" та "Оклахома-Сіті Тандер" провели обмін, який безпосередньо вплинув на українського гарда Святослава Михайлюка. Баскетболіст став частиною угоди, згідно з якою він відправиться до "Тандер". Про це повідомляє ESPN.

Разом з Михайлюком "Оклахома-Сіті" отримає пік другого раунду на драфті 2027 року (оригінально належав "Г'юстон Рокетс"). Натомість "Пістонс" у межах обміну отримають 22-річного атакувального захисника Гаміду Діаало.

Ініціатором трейду був "Детройт", чий генеральний менеджер Трой Вівер бачить перспективу в Діаало та прагне будувати команду навколо нього. Саме Вівер обирав Гаміду на драфті 2018 року, коли ще працював у "Тандер".

Власне, Гаміду був обраний на тому драфті під 45-м номером, а Святослав - 47-м.

Обидва гравці стануть обмеженими вільними агентами у міжсезоння. "Тандер" навряд змогли б залишити Гаміду в себе, тому обміняли його, отримавши натомість Святослава Михайлюка.

Шлях Михайлюка в "Пістонс"

  • Святослав опинився в "Детройті" посеред свого дебютного сезону в НБА (2018/19). За два сезони він провів у складі команди 95 матчів, з них 32 - у старті.
  • За інформацією The Athletic, Михайлюк та "Пістонс" вели перемовини про новий контракт на початку сезону, але угода так і не була підписана.
  • У цьому ростері "Пістонс" Михайлюк залишався гравцем, який провів у складі франшизи найбільше часу. Тільки він був баскетболістом, який грав у "Детройті" уже третій сезон.
  • У сезоні 2020/21 Михайлюк провів 36 матчів, п'ять разів виходив у старті. У середньому за матч набирає 6.9 очок за 17.6 хвилин, процент влучності 3-очкових кидків - 33%.

Що чекає на Михайлюка в "Тандер"

  • ESPN зазначає, що Святослав повинен краще вписатися в ігрову схему "Оклахома-Сіті", особливо на периметрі.
  • Михайлюк має стати третім гардом у ротації "Тандер". Два стартери - Лу Дорт (21 рік, 12.4 очок за гру), Шай Жильжо-Александер (22 роки, №11 пік драфту-2018, 23.5 очок за гру). Також з гардів у комаді є Тай Джером (23 роки, 5 матчів у сезоні).
  • "Оклахома-Сіті" теж проводить перебудову, команда іде на 11-му місці в Західній конференції - 16 перемог та 21 поразка.

Шлях Михайлюка у НБА загалом

  • Обраний на драфті-2018 "Лос-Анджелес Лейкерс" під 47-м піком. Провів півсезону, зіграв у 42-х матчах, після чого відправився у "Пістонс".
  • Завершив сезон 2018/19, провів повний 2019/20 та першу частину 2020/21 у "Детройті".
  • "Оклахома-Сіті Тандер" - уже третя команда у кар'єрі Святослава в НБА. Він повертається в Західну конференцію.
Категорії
Медальний залікКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спорт