Джима - п'ята в спринті Кубка світу в Нове-Место, Екгофф вшосте поспіль перемагає. Результати гонки AP

Втретє поспіль українська біатлоністка потрапляє в квіткову церемонію.

Першим жіночим стартом дев'ятого етапу Кубка світу в Нове-Место став спринт. У четвер, 11 березня, відбулася чоловіча спринтерська гонка, за підсумками якої лише двоє українців - Дмитро Підручний та Артем Прима потрапили до переслідування.

Збірну України у жіночому спринті представляли п'ять спортсменок. Першою стартувала Дар'я Блашко (20-й стартовий номер), за нею - Валентина Семеренко (33-й). Срібна призерка попереднього етапу в Нове-Место Юлія Джима розпочала гонку 47-ю, а Олена Підгрушна та Анастасія Меркушина - 81-ю та 93-ю.

Юлії Джимі не вдалося повторити той самий результат, що на попередньому спринті у Нове-Место. При цьому стріляла українська біатлоністка влучно - після першої стрільби "на нуль" Джима вийшла на проміжному 15-му місці з відставанням у 22 секунди від Тіріл Екгофф.

Після другої стрільби шанси на третю поспіль квіткову церемонію Джими були досить високі. Лише 14 секунд програвала українка Тіріл Екгофф. У підсумку Джима навіть покращила свій результат, фінішувавши п'ятою, але за подіум не зачепилася.

Дар'я Блашко, яка стартувала першою серед українок, схибила одного разу на першому вогневому рубежі. Друга стрільба виявилася для української біатлоністки точною - всі 5 мішеней вона змогла закрити.

Менш влучно стріляла Валентина Семеренко. На обох вогневих рубежах українка закрила лише 4 із 5 мішеней. Ходом на дистанції українка програла півтори хвилини Тіріл Екгофф.

Для Олени Підгрушної гонка розпочалася з хиби при останньому пострілі. Високий хід по дистанції дозволив українці продовжити боротьбу за високі місця, однак три кола штрафу на другому вогневому рубежі залишили без шансів Підгрушну на потрапляння у гонку переслідування.

Анастасія Меркушина найшвидше за інших закінчила першу стрільбу (22.6 секунди знадобилося українці на те, щоб закрити всі 5 мішеней). Однак ходом по дистанції вже на першому колі Меркушина програла 37 секунд. А на фініші не встигла випередити Блашко, яка заходила на додаткові 150 метрів.

Вшосте поспіль в спринті перемогла Тіріл Екгофф. Попри одне коло штрафу, норвезька біатлоністка знову змогла випередити найближчу переслідувачку Деніз Геррманн на 6 секунд. Третє місце за італійкою Доротею Вірер.

За підсумками спринту до гонки переслідування, крім Юлії Джими, кваліфікувалися Дар'я Блашко та Анастасія Меркушина.