"Визнаю, що припустився технічних помилок". Як Расторгуєвс відреагував на відсторонення від IBU

"Визнаю, що припустився технічних помилок". Як Расторгуєвс відреагував на відсторонення від IBU

"Визнаю, що припустився технічних помилок". Як Расторгуєвс відреагував на відсторонення від IBU IBU

Спортсмен наголошує, що заборонених препаратів не вживав.

Лідер збірної Латвії з біатлону Андрейс Расторгуєвс прокоментував рішення IBU відсторонити його від участі на змаганнях на 12 місяців.

Расторгуєвса відсторонили через порушення статті 2.4 антидопінгових правил. Вона передбачає, що спортсмени повинні надавати інформацію щодо власного місцезнаходження, у той час, як латвієць тричі за рік цього не зробив.

Читайте також: Андрейса Расторгуєвса відсторонили на рік від виступів у біатлоні

Через порушення Расторгуєвс не зможе взяти участь на заключних етапах Кубка світу-2020/21 в Нове-Место та Естерсунді. А, враховуючи тривалість відсторонення, латвієць не має права також змагатися і на зимовій Олімпіаді в Пекіні в 2022 році, якщо не оскаржить це рішення.

Як відреагував Расторгуєвс на рішення IBU?

У своєму зверненні лідер збірної Латвії з біатлону зазначив, що знав про можливе покарання з боку IBU. Але сподівався, що Міжнародний союз біатлоністів його не покарає.

При цьому саме покарання Расторгуєвс вважає "технічною помилкою".

"Рішення IBU не стало цілковитою несподіванкою, але я все ще сподівався до останньої хвилини, що до мене прислухаються і візьмуть до уваги всі факти. Визнаю, що зробив деякі помилки, я б навіть сказав - технічні помилки. Але хочу запевнити всіх, що не робив нічого забороненого. Ніколи не використовував ані заборонених речовин, ані заборонених методів. Я відкрито виступаю за чисті та чесні методи у спорті. Шкода, що моє тривале чесне ставлення не цінується лише через технічно зроблену помилку".

Латвієць також зазначив, що планує оскаржувати рішення щодо свого відсторонення до кінця.

"Все це зараз дуже складно прийняти. З початку сезону намагаюся пояснити факти та обставини, які, на жаль, не враховуються. Але я прийняв рішення довести свою правоту до кінця".

Що відомо

  • У сезоні-2020/21 Расторгуєвс здобув перемогу на чемпіонаті Європи в індивідуальній гонці. Існує ймовірність, що після відсторонення у нього відберуть медаль.
  • Найкращий результат латвійця у кар'єрі - другі місця у мас-старті на етапі у Голменколлені (2017 рік) та у спринті на етапі у Контіолагті (2018-й).
  • На чемпіонаті світу в Поклюці Расторгуєвс тричі фінішував у топ-20 особистих гонок - 10-й у переслідуванні, 15-й у спринті та 18-й у індивідуальній гонці.

Що далі

  • 16-21 березня 2021 року. Заключний етап Кубка світу-2020/21 в Естерсунді.
  • 26-28 листопада 2021 року. Перший етап Кубка світу-2021/22 в Контіолагті.
  • 4-20 лютого 2022 року. Зимові олімпійські Ігри у Пекіні.
Категорії
БоксКомандні види спортуБаскетболДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаТенісЧС-2022 з футболуЗимовий спортЛіга чемпіонів