Федерер повернувся на тенісні змагання після 14-місячної паузи. І програв у другому матчі AP

Швейцарець запевняє, що повністю ще не готовий.

20-разовий чемпіон турнірів Великого шолому Роджер Федерер на початку березня повернувся на корт. Швейцарський тенісист взяв участь на турнірі Qatar Open.

Виступи на турнірі в Катарі стали для Федерера першими за останні 14 місяців. Швейцарець пропустив майже повністю 2020 рік через травму коліна, яка потребувала хірургічного втручання і не встиг відновитися до виступів на Australian Open-2021.

У лютому Федерер повідомив, що планує повернутися на корт на змаганнях у Досі. І реалізував свій план.

Як Федерер виступив на Qatar Open?

Багато часу у Катарі Федерер не пробув. Колишній лідер світового рейтингу зіграв два матчі і на стадії чвертьфіналу вилетів.

У першому матчі на швейцарського тенісиста очікував британець Ден Еванс. Федерер здобув у ньому перемогу, хоча сама гра була для нього непростою.

Для перемоги над Евансом швейцарцю знадобилося майже дві з половиною години. Першу партію Федерер виграв лише на тай-брейку після того, як не зміг зробити жодного брейка на подачі суперника. У другій партії дозволив британцю зрівняти рахунок за сетами і лише у третій переміг, скориставшись другим матч-болом на подачі Еванса за рахунку 6:5.

• Ден Еванс (Велика Британія) - Роджер Федерер (Швейцарія, 2) 1:2 (6:7 (2), 6:3, 5:7)

Проте в чвертьфіналі Федерер припинив свої виступи на турнірі. Поразки швейцарцю завдав грузин Ніколоз Басілашвілі - 42-й номер у світовому рейтингу ATP.

Як і у попередній зустрічі із Евансом, Федерер був змушений відіграти три сети проти Басілашвілі. Першу партію швейцарець взяв завдяки брейку на подачі грузина за рахунку 2:1, однак вже у другому залишив за собою лише один гейм.

Вирішальний сет знову закінчився із рахунком 7:5. Але цього разу не на користь Федерера: швейцарець не реалізував матч-поїнт на подачі Басілашвілі за рахунку 5:4, після чого дозволив грузинському тенісисту взяти наступні два гейми та перемогти.

• Ніколоз Басілашвілі (Грузія) - Роджер Федерер (Швейцарія, 2) 2:1 (3:6, 6:1, 7:5)

Як Федерер прокоментував своє повернення на корт?

Експерша ракетка світу радий своєму поверненню після тривалої відсутності. Особливо тому, що провів на корті майже 4 з половиною години за підсумками двох матчів.

Однак Федерер наголосив, що не відчуває себе готовим на 100%. Через це швейцарець відмовився від участі на наступному турнірі в Дубаї, де попередньо був заявлений.

"Пройшов через дуже багато речей [для того, щоб повернутися], і дуже радий, що зміг відіграти два поспіль трисетові матчі проти топ-гравців. Це дуже важливий крок для мене. Хоча я на 100% не готовий. Мені ще потрібно 5 чи 6 тижнів для того, щоб привести свою форму у порядок".

Федерер розраховує підготуватися до Вімблдону - найуспішнішому для себе турнірі із серії Великого шолому. Швейцарець перемагав на кортах Великої Британії 8 разів, а в фіналі грав востаннє у 2019 році, поступившись Новаку Джоковичу.

"У наступні 4 місяці перед Вімблдоном повинні з командою гарно проаналізувати розклад змагань і навантаження, яке може витримати моє коліно. Треба якнайкраще підготуватися до початку сезону, що у моєму випадку - це змагання на трав'яному покритті".

• Роджер Федерер - 20-разовий переможець турнірів "Великого шолому".
  • Перед вильотом із Qatar Open-2021 Федерер тричі перемагав у Досі, востаннє - ще в 2011 році.
  • У світовому рейтингу ATP 39-річний Федерер займає шосте місце.