Українці - за межами топ-30 чоловічого спринту на етапі Кубка світу в Нове-Место. Результати гонки AP

Три українці не потрапили навіть до топ-80.

Першим стартом етапу №9 у чеському Нове-Место став чоловічий спринт. Його особливістю був пізній старт - спортсмени виходили на дистанцію о 18:30.

Чоловіча збірна України у спринті була представлена п'ятьма біатлоністами. Першим гонку розпочинав Дмитро Підручний, який отримав 9-й стартовий номер, слідом за ним - Артем Тищенко (24-й). У другу групу потрапив Артем Прима (37-й), а ось Богдан Цимбал та Антон Дудченко стартували серед останніх - 80-й та 101-й стартові номери.

Найкращим серед українських біатлоністів став Дмитро Підручний. Українець двічі на вогневих рубежах не закрив по одній мішені, але зміг програти лише 50 секунд найшвидшому на дистанції Йоганнесу Бьо - підсумкова 35-а позиція.

Артем Прима, який не брав участі у гонці переслідування попри потрапляння до топ-60 спринту через проблеми із попереком, зміг пройти обидва вогневі рубежі чисто. Однак на дистанції чимало програв - 1:49 хвилини, через що фінішував позаду Підручного, який долав додаткові 300 метрів через хиби на стрільбі.

На відміну від Прими, Артем Тищенко схибив лише одного разу під час другої стрільби. Після неї українець виходив із відставанням у 1:45 хвилини. Однак перед фінішом відставання Тищенко збільшилося ще майже на півтори хвилини. У підсумку українець фінішував на проміжній останній позиції та мав найгірший результат ходом.

Для Богдана Цимбала гонка розпочалася з кола штрафу. Українець швидко пройшов вогневий рубіж за швидкострільністю, однак останню мішень не зміг закрити. Після другої стрільби відставання від лідера ще збільшилося через додаткові два кола штрафу. Але на фініші зміг випередити Тищенка.

Антон Дудченко стартував останнім серед українців. Але зміг показати точну стрільбу і вийти із відставанням у 35 секунд від лідера. Другий вогневий рубіж склався для Дудченка значно гірше - два кола штрафу і втрачена можливість на потрапляння до гонки переслідування.

Таким чином, до гонки переслідування відібралися лише Дмитро Підручний та Артем Прима. Богдан Цимбал, Артем Тищенко та Антон Дудченко фінішували за межами топ-60.

Перемогу у спринті на етапі в Нове-Место здобув француз Кантен Фійон-Майє, який випередив норвежця Тарьєя Бьо на 11.3 секунди. Третє місця у італійця Лукаса Хофера.