8 мільйонів гривень. СБУ викрила схему незаконного відшкодування ПДВ

8 мільйонів гривень. СБУ викрила схему незаконного відшкодування ПДВ

8 мільйонів гривень. СБУ викрила схему незаконного відшкодування ПДВ
СБУ

Служба безпеки України викрила міжрегіональне угруповання, яке організувало незаконний механізм відшкодування з бюджету податку на додану вартість.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Слідчі органів безпеки встановили, що налагодив схему менеджмент однієї з черкаських продовольчих компаній. В оборудці було задіяно три "фірми-прокладки", зареєстровані у різних регіонах. Через фіктивні безтоварні операції продукцію нібито передавали на переробку комерційній структурі, що входить до одного з найбільших агрохолдингів України.

Отримавши відповідні сертифікати від структур агрохолдингу, черкаська компанія "експортувала" продукцію, за що потім отримувала відшкодування податку на додану вартість. За час діяльності схеми зловмисники зуміли таким чином "вичакачати" з державного бюджету майже 8 мільйонів гривень

Під час обшуків в офісах у різних регіонах України правоохоронці вилучили фінансову документацію, зразки штампу виробника м’ясної продукції та чорну бухгалтерію, що підтверджує проведення незаконних оборудок.

Кримінального провадження було відкрите за ч. 3 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України. Наразі тривають слідчі дії для встановлення та притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до протиправної схеми.

Що відомо

  • СБУ викрила керівництво "Житомиртеплокомуненерго" на розтраті мільйонів бюджетних коштів.
  • Служба безпеки України викрила у Черкаській області підпільне виробництво фальсифікованого алкоголю.
  • СБУ викрила корупційну схему в "Укрзалізниці"
На початок