У Сумах презентували книгу "Імена України. 100 митців".

У Сумах презентували книгу "Імена України. 100 митців".

У Сумах презентували книгу "Імена України. 100 митців". Суспільне Суми

У конгрес-холі Сумського державного університету презентували книгу "Імена України. 100 митців". У ній зібрана інформація про сотню українських митців від часів Київської Русі й до нині.

"Об’єктивно-суб’єктивний погляд на історію мистецтва" - так говорить про книгу її автор Сергій Побожій. До неї увійшла сотня імен митців від часів Київської Русі й до ХХІ сторіччя. Чи не кожен десятий, про кого в ній йдеться, так чи інакше пов’язаний з Сумщиною і всі вони – яскраві, каже автор.

"Сказати що, Алімпій Печерський самий кращий художник – це було б неправильно. Він працював в свою епоху. А, наприклад, скульптор Іван Кавелерідзе – він в іншу. Не можу я відповісти на це питання. Я не знаю", - говорить він.

Зі слів Сергія Побожія, найскладніше було знайти рівновагу між дуже відомими іменами й тими, хто заслуговує на увагу, але не має значної слави. Наприклад, йдеться про "закарпатську школу" Ерделі та Екстера, а водночас і про всім відомого кінорежисера Олександра Довженка. Мало хто знає, але Довженко також малював, тому в книзі представили його твір: портрет Павла Тичини.

У книзі на кожного митця відведено по одному розвороту. Там є його твір, опис творчого шляху та загалом біографії, а також портрет, автопортрет чи фото митця і цитата про нього іншої відомої особи.

Укладачі намагались урізноманітнити книгу жанрами образотворчого мистецтва, однак живопису все одно найбільше. Крім живопису є графіки та скульптори. Всього у книзі представили 118 художніх творів, зображення яких зібрали у 30 музеїв та приватних колекціонерів з Усієї України. 17 творів знайшли у Сумському художньому музеї.

Над книгою працювали два роки, зібрали 118 творів з трьох десятків музеїв і приватних колекцій з п’яти країн світу. Тут представлені і художники, і скульптори. До складу авторів увійшов також сумський дизайнер-шрифтовик Дмитро Растворцев, який надав власні шрифти. "Книжка вийшла відмінна, надрукована добре. Там було кілька моїх побажань щодо обкладинки і макету – мені вдалося переконати замовника як, на мій погляд, буде круто. І вони сумнівались, але погодились і книга вийшла хороша", - сказав дизайнер.

Реалізувати цей проект вдалось за кошти видавництва та грант від "Українського інституту книги".

"Народилася ідея саме після проекту "Сумщина. Велика спадщина". Першої книгою цього проекту була "Образотворче мистецтво" і так ми почали розмовляти, винаходити якісь нові ідеї", - розповів видавець Родіон Кочубей.

Фоліант виданий накладом у тисячу примірників. Наразі готують його презентацію у Києві. Книгу вже можна замовити онлайн. А до кінця березня вона має з’явитись на полицях книжкових магазинів по всій країні.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди