Гроші за безоплатні послуги. НСЗУ просить лікарню на Сумщині повернути кошти пацієнту

Гроші за безоплатні послуги. НСЗУ просить лікарню на Сумщині повернути кошти пацієнту

Гроші за безоплатні послуги. НСЗУ просить лікарню на Сумщині повернути кошти пацієнту Суспільне Суми

Національна служба здоров’я просить Роменську райлікарню на Сумщині повернути гроші пацієнту за оплату рентгенівського знімка. Бо ця послуга оплачується з бюджету і має бути безплатною. Роменські медики говорять, що надають додаткові - якісніші послуги, за окремі гроші.

Володимир Даценко живе у Ромнах. Розповідає: місяць тому звернувся до сімейного лікаря зі скаргами на біль у шиї. Лікарка виписала направлення на рентген. 16 лютого Володимир прийшов до місцевої лікарні і дізнався: має за це заплатити 90 грн.

“Я попросив в неї чек або будь-який інший платіжний документ, але вона сказала, що чеків вони не дають. Оскільки в лікарні є офіційна каса, я звернувся до каси: чи можу я оплатити такі послуги? Я заплатив, отримав платіжний документ, отримав чек і з ним звернувся для проходження рентгену, але мені відмовили. Сказали, що в лікарні немає жодної плівки, мені не можуть зробити цей рентген”, - розповідає чоловік.

Наступного дня Володимир звернувся до Національної служби здоров’я. З нею у лікарні - контракт, тому такі маніпуляції як рентген для пацієнтів мають бути безоплатними. За два дні йому відповіли, що розберуться і попросили лікарню повернути кошти пацієнту. Платив Володимир у коридорі рентгенвідділення жінці у червоній кофті.

Запитуємо в продавчині: "Кор.: Ви тут продаєте плівки для рентгену? -То он у мене є старші, пішли зі мною… ідіть, до нас телебачення".

Жінка зайшла у кабінет, де той час робили флюорографію. Більше продавчиню плівки не бачили. Ситуацію пояснює завідувач відділення.

“Це продає реалізатор, який тут орендує приміщення. Це плівка для сухого друку. Держава не забезпечує. Вона заряджається у лазерно-цифровий апарат для цифрового друку. Просто дорожча і держава не перераховує через це. Це за бажанням пацієнта: якщо хоче – платить, якщо не хоче – на звичайній плівці роблять. Просто довше її чекати і якість гірша. Пропонуємо: можете таку, можете таку. То - безоплатно, а то за гроші, але якість трішки краща буде”, - каже Леонід Гепенко.

Під лікарнею зустрічаємо пацієнтку на ім'я Ірина, яка так само за 90 гривень оплатила плівку для рентгену. За яку саме вона платила - "суху" чи "мокру" - з чеку не зрозуміло.

“Мені підійшли і сказали, що плівка ця коштує гроші і їх треба сплатити тут, на місці. Кор.: - А про те, що ви можете отримати ту ж саму послугу, можливо, меншої якості, але за державний кошт вам хтось говорив? – Ні, ніхто мені нічого не казав”, - сказала вона.

Заступник головного лікаря Едуард Бельмас говорить, що якщо є направлення, то рентген безплатний.

“Якщо хворий направлений на рентгенобстеження за направленням від сімейного лікаря, він проходить його абсолютно безплатно. Якщо направлення від сімейного лікаря у хворого немає і це не екстрений випадок, є розроблені платні послуги. Якщо він не хоче йти до сімейного лікаря за направленням, він оплачує в нашій касі послугу і проходить рентгенобстеження”, - зазначив він.

Плівкою для "сухого" друку торгує приватний підприємець. Так вказано на стенді біля рентген-кабінету. Утім його номер телефону, який зазначений у державному реєстрі, не працює. Плівку для "мокрого" проявлення знімка постачає сумське підприємство. 3 березня лікарня уклала договір на купівлю рентгенівських плівок і реагентів на майже 160 тис. грн. Гроші за неї лікарня отримує від НСЗУ. Від останньої відповідь щодо платної плівки у Роменській лікарні Суспільне чекає. На сьогодні Володимиру Даценку кошти за рентген не повернули.

Читайте також

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди