П'ять українців пройшли кваліфікацію і виступлять у фіналі чемпіонату світу з лижної акробатики НОК-України

Загалом у чоловічому та жіночому фіналах виступлять 24 лижних акробати.

На чемпіонаті світу з лижної акробатики закінчилася кваліфікація у чоловічих та жіночих змаганнях.

За регламентом змагань, до фіналу кваліфікації могли потрапити по 12 спортменів. Кваліфікація проходила за результатами двох спроб: кращі 6 лижних акробатів за підсумками першого стрибка пройшли у фінал. Ще шістьох відбирали за найкращим результатом першого та другого стрибків.

У підсумку до фіналу відібралися 24 спортсмени. П'ятеро з них представлятимуть Україну.

Як виступили українці у кваліфікації чемпіонату світу?

Чоловіки

До чоловічого фіналу чемпіонату світу з лижної акробатики українці відібралися лише за підсумками двох спроб. Найближчим до того, щоб пройти одразу ж до фіналу був Олександр Абраменко, однак перший стрибок олімпійського чемпіона було оцінено на 116.82, що стало сьомим результатом.

Однак після другого стрибка до фіналу відібралося одразу троє українських лижних акробатів. Олександр Абраменко за підсумками двох спроб показав третій результат, а одразу ж за ним 4-е та 5-е місце у другій кваліфікації зайняли Дмитро Котовський (114.03) та Олександр Окипнюк (111.51). При цьому Котовський суттєво покращив результат завдяки другій спробі, стрибнувши із результатом 114.03 (перша спроба - 76.55).

Єдиним українцем, який не пройшов кваліфікацію, став Микола Пудзерко. Перша спроба представника збірної України виявилася найкращою - 76.14, однак із цим результатом Пудзерко фінішував 20-м у другій кваліфікації.

Результати українців у кваліфікації

• Олександр Абраменко - 116.82 / 104.52
  • Дмитро Котовський - 76.55 / 114.03
  • Олександр Окипнюк - 111.51 / 105.43
  • Микола Пудзерко - 76.14 / 64.60

Жінки

У жіночому фіналі чемпіонату світу з лижної акробатики виступлять двоє із трьох українок, які прибули на змагання - Ольга Полюк та Анастасія Новосад.

Полюк забезпечила собі участь у фіналі ще за підсумками першої спроби. Із результатом 83.47 українська лижна акробатка замкнула топ-6 у першій кваліфікації.

А ось після закінчення другої кваліфікації до фіналу пройшла лише Анастасія Новосад. Другий стрибок українки виявився менш вдалим, ніж перший - 52.87. Проте із першим результатом 81.90 Новосад змогла вийти у фінал, ставши третьою у другій кваліфікації. Щодо Надії Мохнацької, то ні у першій, ні у другій спробі українка не показала високий результат.